Борова під окупацією: зруйновані школи, брак електрики, зв’язку, газу, води (фото)

Фото: Борівська селищна рада

Від 16 квітня Борівська громада Харківської області перебуває під російською окупацією. У громаді бракує електроенергії, дедалі більше зникає зв’язок, немає газу та води. Зруйновані або пошкоджені об’єкти інфраструктури та школи.

Про це Харків Times повідомили з Борівської селищної ради.

«Станом на 27 квітня Борівська селищна територіальна громада продовжує перебувати під тимчасовою окупацією російськими військовими. В різних населених пунктах окупанти поводяться по-різному, тож і ситуація на місцях відрізняється. З міркувань безпеки, подробиці щодо кожного населеного пункту, прізвища та назви установ не розкриваємо», – йдеться у повідомленні.

За інформацією місцевих мешканців, бойові дії на території громади наразі не ведуться. Тимчасове керівництво громадою здійснює російська «комендатура», з якою співпрацюють місцеві колаборанти. На значній частині території громади відсутня електрика. Немає водопостачання, зв’язку та інтернету. В частині населених пунктів немає газу.

Відучора у громаді повністю зник мобільний зв’язок. Частина базових станцій мобільного зв’язку раніше пошкоджена обстрілами, решта – знеструмлена через ураження ліній електропередач. Але борівчани вважають найімовірнішою причиною повного зникнення сигналу «штучне перешкоджання сигналу російськими окупантами за допомогою спеціально доставлених технічних засобів».

Окупанти почали чинити тиск на місцевих фермерів і підприємців, вимагаючи провести перереєстрацію своїх підприємств на окупованій території та відновити діяльність.

«Тим, хто відмовляється повертатися та співпрацювати з окупантами, погрожують експропріацією та «націоналізацією» майна», – повідомляють з Борової.

Окупанти нанесли великі пошкодження місцевій інфраструктурі та помешканням громадян. У громаді повністю зруйновано дві школи – Гороховатська та Ізюмська. Піско-Радьківська загальноосвітня школа та Борівська школа №1 хоча й не зруйновані, але пошкоджені та розтрощені всередині.

«Ми обов’язково переможемо, все відновимо і відбудуємо. Перемога вже скоро. Тримаймося, земляки. Все буде Україна!» – мужньо запевняють окуповані борівчани.

Як повідомляв Харків Times, у мешканців Борівської громади, яку майже два тижні тому захопили російські окупанти, закінчуються гроші та продукти харчування. Українську гуманітарну допомогу ворог на захоплені території не пускає, хоча роздає український цукор та борошно під виглядом своєї «гуманітарки».