Сергія Жадана висунули на Нобелівську премію з літератури

Комітет з літературних наук Польської академії наук звернувся до Нобелівського комітетту з пропозицією визнати лауреатом премії з літератури харківського письменника та музиканта Сергія Жадана.

Про це Харків Times дізнався зі звернення Комітету з літературних наук Польської академії наук

«Жадан — один із найвидатніших поетів України, чудовий прозаїк, перекладений і нагороджений у світі, Вільна Україна значною мірою говорить і думає словами Жадана, уважно їх слухає. Сьогодні поет у своєму Харкові. І він бореться», — йдеться у заяві.

Сергій Жадан – автор романів “Депеш Мод”, “Ворошиловград”, “Месопотамія”, “Інтернат”, поетичних збірок “Цитатник”, “Ефіопія”, “Життя Марії”, “Тамплієри”, “Антенна”. Він також учасник українських рок-гуртів “Жадан і Собаки” та “Лінія Маннергейма”.

Літературні твори Сергія Жадана отримали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені більш як двадцятьма мовами.

Як повідомляв Харків Times, поетична збірка харківського автора Сергія Жадана “Новий правопис” (A New Orthography: переклад Джона Хеннессі і Остапа Кін) видавництва Lost Horse Press увійшов до списку фіналістів літературної премії PEN America Literary Awards в номінації “Перекладна поезія”.