Харків’яни мають сплачувати за проїзд за новими тарифам, – Кернес

Фото: city.kharkov.ua

Під час засідання виконкому Харківської міської ради сьогодні, 27 березня, Геннадій Кернес озвучив позицію міської влади з приводу тарифів на проїзд в міському електротранспорті.

Про це повідомляє прес-служба міьскради.

«Харківська міськрада та її виконавчі органи працюють виключно в чинному законодавчому полі. Ніхто з нас не збирається порушувати закони, тим більше, якщо це може спричинити кримінальне переслідування тих чи інших наших співробітників. Зараз ми чекаємо роз’яснення суду, який затвердив ухвалу щодо тарифів на проїзд у транспорті. Коли у нас буде це роз’яснення, то подивимося, що там сказано», – зазначив Геннадій Кернес.

Також міський голова звернувся до ініціаторів протестних дій, спрямованих на дестабілізацію роботи пасажирського електротранспорту та залякування працівників транспортних комунальних підприємств.

«Я б попросив бажаючих дестабілізувати обстановку в Харкові не робити цього. Незважаючи ні на що, транспорт у місті працював і працюватиме. І працювати він буде за тим тарифом, який є на сьогоднішній день, який підтверджений рішеннями як виконкому, так і сесії міськради», – підкреслив Геннадій Кернес.

Як повідомляв Харків Times, 25 березня Харківський Апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, який призупинив підвищення тарифів в міському електротранспорті.

Окружний адміністративний суд 19 лютого припинив дію рішень виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд в метрополітені та наземному електротранспорті.

6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступають в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнання недійсними рішень про підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Прокуратура почала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення посадовими особами).