Виконком Харківської міськради програв апеляції по тарифам на проїзд

Фото: Харьковский метрополитен / Facеbook

Сьогодні, 25 березня, Харківський Апеляційний суд залишив в силі рішення суду першої інстанції, який призупинив підвищення тарифів в міському електротранспорті.

Таким чином колегія суддів відмовила виконкому Харківської міської ради, який подав апеляції з вимогою залишити дійсними підвищені тарифи. Згідно з рішенням суду, вартість однієї поїздки в метро складитиметь 5 гривень з пасажира, у трамваях та тролейбусах – 4 гривні. Про це повідомляє Харківський антикорупційний центр.

“Апеляційний суд залишив в силі ухвалу суду першої інстанції. Тепер прикриватися нічим. Проїзд в метро – 5 грн і шляхів для відступу немає”, – повідомили активісти.

Як повідомляв Харків Times, Окружний адміністративний суд 19 лютого припинив дію рішень виконавчого комітету Харківської міської ради про підвищення тарифів на проїзд в метрополітені та наземному електротранспорті.

6 лютого виконавчий комітет Харківської міськради підвищив тариф на послугу з перевезення пасажирів метрополітеном до 8 гривень, в тролейбусах і трамваях до 6 гривень. Нові тарифи вступають в силу з 7 лютого.

Діяли до цього рішення тарифи протрималися менше року. Минулого разу міськвиконком підвищив вартість проїзду з 29 квітня 2018 року: в метро – на 25%, або на 1 гривню до 5 гривень, і в міських трамваях і тролейбусах – на 33%, або на 1 гривню до 4 гривень. Перед цим тарифи на проїзд в міському електротранспорті Харкова підвищували в березні 2017 року.

15 лютого представники Харківського антикорупційного центру Дмитро Булах та Ігор Черняк звернулися до суду з позовами про визнання недійсними рішень про підвищення вартості проїзду в міському електротранспорті.

Прокуратура почала кримінальне провадження за фактом невиконання рішення суду Харківською міськрадою. Слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості по ч. 2 ст. 382 КК України (умисне невиконання судового рішення посадовими особами).