Генпрокуратура звинувачує Медведчука у державній зраді та сепаратизмі

Фото: vybor.ua

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо колишнього глави Адміністрації Президента, представника України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту на Донбасі Віктора Медведчука за підозрою у державній зраді та сепаратизмі.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган.

Як написала Сарган, сьогодні, 5 лютого, до Єдиного реєстру досудових розслідувань за зверненням народного депутата Андрія Тетерука (Народний фронт) внесено відомості про вчинення Медведчуком В. В. кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу.

Йдеться про “гучну заяву” Медведчука в якості голови політради партії “Опозиційна платформа – за життя” на з’їзді партії 29 січня у Києві. У своїй промові Медведчук заявив про необхідність створення так званого “автономного регіону Донбас” із формуванням власного парламенту та уряду, а також із закріпленням такого статусу у Конституції України.

За словами Сарган, план-концепція Медведчука передбачає створення на Донбасі автономного регіону в складі України, при цьому він вважає, що домовленості про такий статус можуть бути досягнуті “у чотирикутнику Київ-Донецьк-Луганськ-Москва”.

“Враховуючи, що відповідно до ст.1 Конституції України, Україна є унітарною державою, територіальний устрій закріплено у ст.133 цього Закону, а також те, що Російська Федерація шляхом забезпечення самопроголошених Донецької та Луганської народних республік (ДНР, ЛНР) живою силою, озброєнням та іншими матеріалами проводить агресивні дії стосовно України, проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, в тому числі й інформаційної підтримки”, – написала прес-секретар генпрокурора.

На думку Генпрокуратури, при тому, що Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій країни, яким передбачено, що Донецька й Луганська області є адміністративно-територіальними одиницями у складі держави, в діях Медведчука вбачаються ознаки злочинів, передбачених інкримінованими йому статтями Кримінального кодексу.

“В даному випадку проголошено заклики до зміни меж території України й одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої”, – підкреслила Сарган.

На її думку, таким чином в обстановці існування “реальної загрози насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України” заклики на з’їзді становлять “ідеальну сукупність, коли одні й ті ж дії особи складають відповідальність за двома статтями КК України, двома складами злочинів”.

Сарган також повідомила, що матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України – за підслідністю.

Як повідомляв ХакрівTimes, 25 січня співробітники СБУ виявили в Харкові і затримали бойовика терористичної організації «Л/ДНР» з арсеналом боєприпасів.