Харківська ОВА звинувачує неназвані телеграм-канали у спекуляціях

Будівництво підземної школи в селищі Коротич Харківської області. Фото: Олег Синєгубов/Facebook

Харківська обласна військова адміністрація звинувачує «окремі телеграм-канали», не називаючи їх, у спекуляції «на темі вартості будівництва захисних споруд у навчальних закладах Харківщини».

Про це Харків Times дізнався зі сторінки Харківської ОВА у тому ж Telegram.

«Вартість укриття залежить від кількості учасників навчального процесу, на які ці укриття розраховані, складності технологічного процесу, умов будівництва, наприклад наявності ґрунтовых вод тощо», – доводять у ХОВА.

Дещо незрозумілим є наведений обладміністрацією в якості доказів своєї правоти «порівняльний список» вартості такого будівництва у Харківській області та обласному центрі. Цифри по Харкову та області приблизно однакові. Вартість побудови укриття коливається від 71,2 млн гривень до 150 млн гривень, вартість на одного учасника освітнього процесу – від 197 655 гривень до 277 778 гривень.

Незрозуміло лише, що має довести цей список. Чи то невідомі телеграм-канали звинувачують саме ОВА у завищенні вартості робіт, а міську владу натомість не звинувачують, чи то обладміністрація демонструє, що вартість таких робіт всюди приблизно однакова…

У ХОВА підкреслюють, що «усі тендерні процедури публічно розглядаємо на робочій групі «Прозорість та підзвітність», але це також мало що доводить, адже розглядалися й вартість та перебіг робіт з будівництва на Харківщині захисних споруд, а скандали навкруг цього процесу не вщухають.

Як повідомляв Харків Times, наприкінці березня детективи Бюро економічної безпеки, за матеріалами Державної служби фінансового моніторингу, викрили будівельну компанію в спробі розтрати 20,45 млн грн бюджетних коштів під час будівництва фортифікаційних споруд на території Харківської області.

У липні стало відомо, що детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) розслідують закупівлю Харківською обладміністрацію 133,11 тони колючого дроту «Єгоза» (для будівництва оборонних споруд – ХТ) у грудні 2022 року за значно завищеною ціною.

Напочатку серпня з ХОВА раптом звільнився незмінний з 2021 року заступник начальника обладміністрації Михайло Харнам, який саме відповідав за будівництво захисних споруд.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, основна частина з 207 тис. школярів області цього учбового року, як і минулого, навчатимуться онлайн. Рада оборони Харківської області дала дозвіл органам місцевого самоврядування та громадам, що не перебувають на території можливих бойових дій, самостійно ухвалювати рішення про форму навчання школярів. На сьогодні у Харківській області не перебуває на такій території тільки Красноградський район. Також не виключається, що офлайн-навчання може розпочатися у цьому навчальному році для дітей Лозівського району.