БЕБ заявило про упередження розтрати понад 20 млн грн бюджетних коштів на будівництві фортифікацій у Харківській області

Детективи Бюро економічної безпеки, за матеріалами Державної служби фінансового моніторингу, викрили будівельну компанію в спробі розтрати 20,45 млн грн бюджетних коштів під час будівництва фортифікаційних споруд на території Харківської області.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі БЕБ.

За даними бюро, підприємство стаало переможцем низки тендерів, проведених одним із департаментів Харківської обласної військової адміністрації. Загалом компанія отримала підряди на будівництво фортифікаційних споруд вартістю понад 240 млн грн.

«Встановлено, що частину коштів, а саме 20,45 млн грн товариство перевело на рахунки фізичної особи – підприємця, яка була зареєстрована у січні 2024 року. Згадувана особа фактично працює адміністратором закладу харчування, тобто немає відношення до будівництва. Водночас після отримання коштів вона намагалась перерахувати їх на рахунок компанії, що може бути пов’язана із діяльністю так званих «конвертаційних центрів», – йдеться у повідомленні.

Наразі вихідні платежі по рахунках фізособи підприємця зупинено, 20,45 млн грн заблоковано.

Досудове розслідування триває.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов заявив, відповідаючи на питання журналістів, зазначив, що ОВА тут не до чого. «До обласної військової адміністрації ця історія немає жодного відношення. Це виключно мова йде про господарську діяльність того чи іншого підрядника. Адміністрація може нести відповідальність після того, як підписані фінальні акти про виконання робіт і сплачена остаточна сума. Все інше – це процес», – сказав він.

Синєгубов наголосив, що головне – щоб підрядник виконував свої зобов’язання. «Нам головне, щоб компанія будувала. Вона будує наразі, вона обов’язки по підряду виконує. Далі перед підписанням фінальному акту буде перевірятись якість, ціна і об’єми виконаних робіт. Якщо в ході буде встановлено, що ця компанія вчинила якісь злочин, або її працівники, вони будуть за це нести відповідальність, як і будь-хто», – сказав Синєгубов.

Керівник ХОВА подякував правоохоронним органам контроль за будівництвом фортифікаційних споруд і повідовим, що тільки Службі безпеки України обладміністрація надала 37 тисяч аркушів документів щодо будівництва фортифікаційних споруд. «Такі саме запити у нас є від Бюро економічної безпеки, від Державного бюро розслідувань, від податкової, від НАЗК. Тобто як мінімум п’ять організацій до нас зверталися, і я всім абсолютно хочу подякувати, тому що наразі це спрацювала профілактика», – сказав він.

Синєгубов повідовив, що на будівництві оборонних укріплень працюють більше 30 організацій, задіяно більше 700 та більше 250 одиниць техніки. «І кількість техніки, і кількість працівників буде лише збільшуватися, оскільки у нас триває процес розмінування. Ми не можемо виходити на певні напрямки, тому що будівництво фортифікаційних споруд ведеться переважно на тих територіях, які були під окупацією, і в тому числі, на яких велися активні фактично бойові дії. У процесі розмінування у нас працює більше ніж 47 військових груп розмінування і більше 30 груп підрозділів ДСНС», – сказав він.