Гаага видала ще два ордери на арешт російських військових злочинців

Фото з відкритих джерел

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт колишнього міністра оборони рф (нині – секретаря ради безпеки рф) Сергія Шойгу та начальника генштабу рф Валерія Герасимова.

Про це Харків Times довідався з рішення суду.

Ордери стосуються міжнародних злочинів, вчинених в період з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року – напади на цивільні обʼєкти (зокрема на енергетичну інфраструктуру) й «надмірну випадкову шкоду» цивільним людям та обʼєктам.

МКС має на увазі, що навіть тоді, коли об’єкти обстрілів та бомбардувань можна визнати «законними цілями» з точки зору міжнародного права, застосовані росіянами боєприпаси призвели до загибелі цивільних людей та нанесли набагато більшої шкоди цивільним об’єктам, ніж таким цілям.

Ордери видані Палатою попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду у складі судді Росаріо Сальваторе Айтала, головуючого, судді Серхіо Херардо Угальде Годінеса та судді Хайкеля Бен Махфуда вчора, 24 червня.

«Два ордери на арешт були видані за клопотаннями прокуратури. Палата попереднього провадження II визнала, що є достатні підстави вважати, що двоє підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари російських збройних сил по українській електричній інфраструктурі щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року. Крім того, протягом цього часу російські збройні сили завдали великої кількості ударів по численних електростанціях і підстанціях у багатьох місцях в Україні», – йдеться у рішенні Суду.

Суд у Гаазі вважає, що поведінка підозрюваних є такою, що «передбачає багаторазове вчинення дій проти цивільного населення, що здійснюється згідно з державною політикою».

«Таким чином, є достатні підстави вважати, що підозрювані навмисно спричинили сильні страждання чи тяжкі тілесні ушкодження чи пошкодження психічного або фізичного здоров’я, несучи таким чином кримінальну відповідальність за злочин проти людяності у вигляді інших нелюдських дій, визначених у статті 7 Римського статуту», – постановив Суд.

Як повідомляв Харків Times, 5 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт командуючого дальньою авіацією рф Сергія Кобилаша та командуючого чорноморського флоту рф Віктора Соколова за підозрою у воєнних злочинах і злочинах проти людяності.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна. Його звинувачують у незаконному примусовому переміщенні українських дітей. Разом із путіним виданий ордер на арешт російської уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової.