Норвегія виділить 120 млн крон на ремонт енергетичної інфраструктури Харківської області

Фото: Харківобленерго

Норвегія надасть Україні 120 млн норвезьких крон (відповідає близько 8 млн доларів) на ремонт енергетичної інфраструктури, що забезпечує електроенергією Харківську область, яка особливо сильно постраждала від російських атак цієї весни.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення уряду Норвегії.

Кошти буде спрямовано через Програму розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

“Це фінансування допоможе, серед іншого, забезпечити стабільне електропостачання пологових відділень та операційних у семи лікарнях Харківської області. У деяких випадках доступ до електроенергії може означати різницю між життям і смертю”, – сказав прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.

“Сьогодні з’явилися повідомлення про те, що харків’янам доводиться обмежувати використання електроенергії вночі, навіть у найтепліший місяць року. Уявіть собі, що буде, коли прийде зима. Зими в Україні холодні та суворі, і для людей буде вкрай важливо мати доступ до адекватної електроенергії та опалення”, – сказав міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.

Всього ж Норвегія надасть Україні 1,1 млрд норвезьких крон (близько 74 млн доларів) на підтримку енергопостачання України.

“Ми перебуваємо у тісному діалозі з Україною щодо того, як вона може використати ці кошти найбільш ефективно. Самі українці мають найкраще уявлення про те, що їм потрібно. Але важливо розпочати відновлення інфраструктури швидко, до приходу зими. Норвегія сподівається, що це нове фінансування дасть змогу зменшити частину збитків і забезпечити Україну електроенергією”, – сказав пан Стьоре.

Програма підтримки України імені Нансена передбачає надання 75 мільярдів норвезьких крон на цивільну та військову підтримку протягом п’ятирічного періоду, з 2023 по 2027 рік. Фінансування виділяється щороку відповідно до потреб України. Минулого року Норвегія надала 1,9 млрд норвезьких крон на підтримку енергетичного сектору України в рамках цієї програми.

Як повідомляв Харків Times, 22 березня Україна зазнала наймасшабнішої з початку російського вторгнення ракетної атаки на енергетичні систему країни. Найбільше постраждав саме Харків.

З 25 березня у Харкові та області введено графіки відключення електроенергії, що повинно допомогти стабілізації системи.