Ще одного заступника мера Куп’янська підозрюють у держзраді

Фото: СБУ

СБУ оголосила підозру у державній зраді черговому колишньому заступнику мера Куп’янська, який під час російської окупації перейшов на бік ворога.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ Харківщини Владислав Абдула.

«Служба безпеки зібрала докази державної зради та колабораційної діяльності з боку колишнього заступника Куп’янського міського голови, який до того ж був діючим депутатом міської ради», – йдеться у повідомленні.

Колишнього 60-річного посадовця й депутата підозрюють у тому, що під час окупації Куп’янщини російськими військами він «перейшов на бік ворога і отримав фейкову посаду у незаконних органах окупаційної влади» – добровільно став заступником голови так званої «военно-гражданской администрации Купянского района».

Відомо, що на цій посаді підозрюваний займався «питаннями організаційного, економічного та так званого «гуманітарного характеру». Чоловік «узгоджував з представниками збройних сил рф пересування громадян окупованими територіями Куп’янського району, допомагав державі-агресору створювати картинку нормальної життєдіяльності громад на окупованих територіях. Зокрема, він контролював роботу пунктів видачі місцевому населенню одноразової грошової допомоги у сумі 10 тисяч російських рублів».

Ціна зради – 140 тисяч рублів на місяць.

На жаль, як і багато таких самих зрадників з Куп’янщини, цей член ОПЗЖ встиг втекти разом з окупантами до росії. Тому підозра за двома статтями – у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК) та в колбораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК) йому оголошена заочно. Мабуть і судитимуть зрадника для початку заочно, але віримо, що рука українського правосуддя дотягнеться до нього й «во глубине сибирских руд» і він отримає своє довічне ув’язнення.

Тривають комплексні заходи для встановлення місця перебування підозрюваного та притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Фото: СБУ

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області заочно судитимуть чергового куп’янського посадовця за державну зраду й колабораціонізм. Завершено спеціальне досудове розслідування стосовно 50-річного колишнього заступника куп’янського міського голови (також колишнього та втікача) – такого собі Андрія Козуба. Його звинувачують у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України) та колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Кількість чиновників Куп’янської міськради, підозрюваних у держзраді та колабораціонізмі, дуже велика. Майже всі вони в минулому обиралися від нині забороненої антиукраїнської партії ОПЗЖ.