Мацегора помер, але «справа» його живе

Фото з відкритих джерел

Не дивлячись на відомсті, які останнім часом надходять з росії, про смерть колишнього мера Куп’янська Генадія Мацегори, розгляд його справи в суді припинений не буде. Річ у тому, що біглий мер, якого звинувачують у державній зраді, наразі не визнаний мертвим в Україні.

Про це Харків Times дізнався з коментаря речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка.

«Зараз немає ні обʼєктивної інформації, ні законних підстав, ні документів, щоб говорити про закриття справи», – зазначив Чубенко.

За його словами, для припинення судового процесу «повинно бути українське свідоцтво про смерть оформлено відповідним чином його родичами або вповноваженими особами».

Будь-які інші відомості про смерть чи похорон обвинуваченого суд не братиме до уваги. Тим більше, що звістка про смерть Мацегори може бути інспірована російською стороною.

«Розуміючи невідворотність покарання та безперспективність свого перебування у рф, не виключається факт що це може бути захід спланований обвинуваченим самостійно або за допомогою спецслужб росії аби змінити прізвище імʼя і в подальшому зʼявитись десь в іншій країні знову ж таки для заплутування правоохоронних та судових органів України», – зазначив Чубенко.

Він також наполягає на тому, що встановлення судом провини Мацегори та вирок стосовно нього «важливі як для громадян України, які постраждали від його дій, так і для можливої конфіскації майна особи, яка вчинила державну зраду».

«В будь якому випадку, оскільки обвинувачений переховувався від українських правоохоронних органів на території рф і не планував приймати участь у судових засіданнях, факт його можливої смерті особливо не змінить ситуацію з судовим розглядом», – вважає речник облпрокуратури.

Як повідомляв Харків Times, наприкінці лютого 2022 року Харківською обласною прокуратурою вжито всіх передбачених вимогами КПК України заходів та повідомлено про підозру Куп’янському міському голові Харківської області Мацегорі Генадію Миколайовичу у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України особою, яка є представником влади, та у державній зраді (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України).