Фонд Говарда Баффета пообіцяв допомогти відновити «Фактор-Друк» (фото)

Фото: Харків Times

Фонд американського мільярдера Говарда Баффета має намір допомогти відновити обладнання у знищеному 23 травня російською ракетою підприємстві «Фактор-Друк» у Харкові. Відповідну заяву він та віцепрем’єр-міністерка економіки України Юлія Свириденко зробили на «Книжковому арсеналі», що днями відбувся у Києві.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення підприємства.

Віцепрем’єрка додала, що міністерство надаватиме гранти на нове обладнання для друкарні.

«Ми розуміємо, що для відновлення «Фактор-Друк» гранту недостатньо, тому ми звернулися до доброго друга України, американського філантропа Говарда Баффета. І він щедро зголосився відновити «Фактор-Друк» власним коштом., – розповіла Юлія Свириденко.

Баффет вже мав розмову із засновником і президентом Групи компаній «Фактор» Сергієм Політучим. Він повідомив, що його фонд допоможе відновити друкарню, можливо, спершу у тимчасовому форматі, аби якнайшвидше замінити обладнання та запустити друк підручників, щоб діти у школах отримали їх вчасно напередодні навчального року.

«Вони можуть знищити книги, але не українську стійкість та відданість. І ми маємо відновити друкарню, і зробити це швидко», – заявив Баффет.

Говард Баффет – американський мільярдер і філантроп, середній син найуспішнішого інвестора світу і власника статків у $107 млрд Воррена Баффета. Говард Баффет є найбільшим приватним донором України: з початку війни і станом на березень 2023 року його фонд The Howard G. Buffett Foundation надав допомоги українцям більш як на $196 млн.

Поліграфічний комплекс повного циклу «Фактор-Друк» працює на поліграфічному ринку з 1996 р. До російського повномасштабного вторгнення підприємство було здатним випускати близько 50 млн книг у твердій та м’якій обкладинці, 100 млн журналів і 300 млн газет на рік. Напередодні війни близько 20% продукції друкарні становили зарубіжні замовлення: серед її клієнтів — близько 200 видавництв з 14 країн СНД і Європи. Навіть під час війни друкарня продовжувала працювати, у «Фактор-Друку» вироблялись книги для понад 30 українських видавництв, це близько третини від усієї кількості книжок в Україні. Крім того, тут вироблялося понад 40% українських шкільних підручників.

Вранці 23 травня російські ракети вдарили по виробничому приміщенню поліграфічного підприємства «Фактор-Друк». Внаслідок удару загинули 7 працівників, 22 особи отримали травми різного ступеню. Ракета влучила у центр цеху, з 4 тисяч квадратних метрів виробничої площі зруйновано більше тисячі, пошкоджено унікальне обладнання, знищено понад 50 тисяч надрукованих книг. Сума втрат склала понад 5  млн євро.

Як повідомляв Харків Times, у зруйнованій двома російськими ракетами С-300 приватній типографії в Основ’янському районі Харкова загинули семеро та були поранені 17 людей. Переважна більшість з них – жінки.