У Харкові вже демонтували й постамент пам’ятника Пушкіну (фото)

Фото: Харківська міськрада

У середмісті Харкова працівники СКП «Харківзеленбуд» демонтували постамент пам’ятника російському поету Олександру Пушкіну, що стояв у сквері на площі Поезії з 1904 до 2022 року.

Про це Харків Times повідомили у Харківській мерії.

«Робітники СКП «Харківзеленбуд» розібрали постамент пам’ятника Олександру Пушкіну на пл. Поезії. Погруддя імперського поета було демонтоване восени 2022 року. Зараз фахівці працюють над благоустроєм території», – йдеться у повідомленні.

Для Харкова це – подія знакова. Все ж таки міській владі вистачило двох років постійних бомбардувань, аби риторика змінилася від «долю цього пам’ятника демократичним шляхом визначатимуть мешканці міста» – до «погруддя імперського поета». Пушкін зник з мапи Харкова, як, маємо надію, зникне й з позиції «нашого всього» у свідомості переважної більшості харківців. Знаковим є й те, що прибрали постамент напередодні чергового дня народження «їхнього всього».

І не можемо не відзначити, що цими діями харківська міська влада через 120 років завершила справу, розпочату одним з ідеологів українського націоналізму Миколою Міхновським, який з однодумцями ще восени 1904 року намагався прибрати цей пам’ятник з харківської площі.

Як повідомляв Харків Times, 9 листопада 2022 року в Харкові на площі Поезії було демонтовано погруддя російського поета Пушкіна. Тоді міска влада заявляла, що пам’ятник «відправлений на відповідальне зберігання», а його долю після Перемоги України вирішуватимуть самі харківці.

У листопаді 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення чималої кількості пам’ятників. Серед них – і пам’ятник російському поету Олександру Пушкіну в Харкові.

У січні 2024 року після варварського обстрілу росіянами вулиці Пушкінської у середмісті Харкова мер міста Ігор Терехов висловився за перейменування цієї вулиці.

27.01.2024 року Харківська міськрада на своїй сесії серед 65 інших топонімів перейменувала вулицю Пушкінську на вулицю імені всесвітньо відомого українського філософа Григорія Сковороди.

Наприкінці квітня назву змінила й станція Харківського метрополітену – замість «Пушкінської» вона тепер носить ім’я Ярослава Мудрого.