Суд призначив 10 років увʼязнення колишньому залізничнику з Куп’янська, що передавав паливо російській армії

Червонозаводський районний суд Харкова призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна 42-річному колишньому бригадиру залізниці, визнавши його винним у пособництві державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодекса).

Про це Харків Times повідомили речник Управління СБУ Харківської області Владислав Абдула та прес-служба обласної прокуратури.

Прокурори довели, що наприкінці червня 2022 року під час захоплення міста Купʼянськ чоловік добровільно погодився на пропозицію російських військових та пішов працювати на захоплене ворогом підприємство. Він став «начальником базы топлива и нефтепродуктов производственного подразделения Локомотивного депо Купянск» государственного предприятия «Купянская железная дорога». Встановлено, що до повномасштабного вторгнення рф на територію України він працював там на посаді бригадира.

Під час окупації міста новообраний «начальник» безпосередньо передавав окупантам паливно-мастильні матеріали, що зберігались на території підприємства.

«Враховуючи розміщення підприємства на незначній відстані від лінії бойових дій, вказана діяльність давала можливість представникам зс рф приховувати паливо від його виявлення підрозділами авіарозвідки ЗСУ та швидко вирішувати логістичні питання для доставки палива в зону бойових дій з метою зміцнення бойових позицій окупантів», – повідомила прокуратура.

Встановлено, що тільки наприкінці липня 2022 року «начальник» передав окупантам понад 120 тисяч літрів дизельного палива. За роботу на ворога обвинувачений отримував заробітну плату в російських рублях.

Співробітники спецслужби затримали зловмисника у лютому минулого року. До винесення вироку чоловік перебував під вартою.

У судовому засіданні він свою вину визнав частково та додав, що працював під тиском погроз. Проте докази, надані стороною обвинувачення, та показання свідків обʼєктивно підтвердили добровільність дій фігуранта.

Як повідомляв Харків Times, Орджонікідзевський районний суд Харкова засудив до семи років позбавлення волі 48-річного мешканця селища Дворічна Куп’янського району, який співпрацював з рф у період захоплення частини Харківської області.