Помічник начальника «Дворічанського територіального управління» окупаційної адміністрації пішов за грати на сім років

Орджонікідзевський районний суд Харкова засудив до семи років позбавлення волі 48-річного мешканця селища Дворічна Куп’янського району, який співпрацював з рф у період захоплення частини Харківської області.

Про це Харків Times повідомили речник Управління СБУ Харківської області Владислав Абдула та прес-служба обласної прокуратури.

У липні 2022 року чоловік, який до повномасштабного вторгнення рф в Україну працював ветеринарним лікарем, добровільно пішов на співпрацю з ворогом. Він зайняв посаду «виконуючого обов’язки помічника начальника Дворічанського територіального управління Куп’янської військово-цивільної адміністрації Харківської області».

Обіймаючи цю посаду, зловмисник вирішував соціально-побутові питання мешканців с. Кам’янка Куп’янського району Харківської області. Він давав розпорядження з благоустрою населеного пункту, організовував забезпечення мешканців села дровами та видачу їм грошових коштів у розмірі 10 тис. рублів рф, після чого збирав відомості про отримання зазначених коштів.

Після деокупації колаборант, щоб уникнути відповідальності за вчинене, намагався переховуватись і разом із сім’єю переїхав до Полтавської області, однак завдяки злагодженим діям правоохоронців його було викрито.

Під час судового розгляду чоловік свою вину не визнав і заявив, що працював на ворога, бо окупанти йому погрожували і застосовували фізичне насильство. Однак докази надані стороною обвинувачення, та показання свідків, які спростовують версію чоловіка, підтверджують винуватість колаборанта.

Суд визнав зловмисника винним за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність), та призначив йому 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляв Харків Times, Служба безпеки України та Національна поліція затримали 46-річного мешканця селища Козача Лопань, який у період окупації цього населеного пункту став «помічником» місцевого гауляйтера.