Для «дітей харківських підвалів» пролунав останній дзвоник

Фото: Харків Times

«Злі і веселі діти харківських підвалів», як дуже влучно охарактеризував це покоління поет Сергій Жадан, сьогодні відзначили свято останнього дзвоника. Дзвоник пролунав у харківській підземній школі та метрошколі й в укриттях ще кількох шкіл міста.

Про це Харків Times повідомили у Харківській мерії.

За даними мерії, цього року школи Харкова випустили 7,5 тисяч випускників, майже 60% з них перебувають у Харкові. На наступний учбовий рік до підземних навчальних закладів вже записалися більше чотирьох тисяч дітей.

Кореспондент Харків Times спостерігав, як відбувалося свято у першій підземній школі Харкова.

На цьому святі було все «як годиться» – нарядні діти й підлітки, «обнімашки» зі вчителями, плюшеві панди та хаскі у подарунок, виступи однокласників, традиційний вальс, привітання від мера. Було багато посмішок, танців, стрибків, галасу. Діти прощалися зі своєю так недавно знову набутою «справжньою» школою – хто назавжди, хто – на час канікул. Тож були й сльози.

Але подивіться, як ці діти співають Гімн України. Вони не «відбувають захід», вони справді підспівують, свідомим та щирим жестом притискаючи руку до грудей. Мало що так вчить патріотизму, як підземна школа.

Як повідомляв Харків Times, 13 травня у першій підземній школі Харкова, збудованій в Індустріальному районі міста, почалися заняття.