Доба війни у Харківській області: важкі бої та важка евакуація

Фото: Харків Times

Минулої доби росіяни вели активні бойові дії у прикордонних районах Харківської області. Українські війська протистоять їм на усіх ділянках фронту. Бої тривають у прикордонних селах Глибоке та Стариця, на околицях Вовчанську, на підступах до села Липці. Почали різко зростати втрати росіян. Українська артилерія забезпечена боєприпасами.

Про це Харків Times дізнався з допису в Facebook українського військового журналіста Юрія Бутусова, який знаходиться на фронті й бачить бойову обстановку зсередини.

«Противник протягом дня завʼязав бої у прикордонних селах Глибоке та Стариця на харківському напрямку. Але зайняти села повністю не вдалось, за них точаться контактні бої піхоти.

Ворог намагається просунутись на село Липці, але до села дійти не зміг.

На напрямку Вовчанська ворог зайшов на околиці Вовчанську на крайні вулиці та на Вовчанський мʼясокомбінат. Але місто практично повністю залишається під нашим контролем, просунутись вглиб ворогу не дозволили. Під Вовчанськом наша артилерія та дрони ефективно працюють по піхоті, і втрати противника значні. Я знаходжусь тут, так що бачу обстановку на власні очі. У місті посилюється оборона. Ворог діє активно, групи піхоти намагаються пробити на різних дільницях наші бойові порядки.

Практично на усіх напрямках 12 травня росіяни намагались просунутись, але усюди зустріли спротив українських військ, і тепер ворог змушений проводити штурми», – пише Бутусов.

За його словами, наразі противник втратив можливість маневрувати й змушений атакувати наші опорні пункти, внаслідок чого «втрати росіян почали різко зростати».

На думку Бутусова, протягом цієї доби росіяни намагатимуться «просунутись далі у зону житлової забудови Вовчанська, просунутись на напрямку Стариці, зачепитись за забудову Липців та Тернової».

«Битва продовжується, ворог продовжує діяти активно, тому обстановка дуже напружена. Усім підрозділам на напрямку дуже потрібні дрони», – зазначив воєнний кореспондент.

Втім Бутусов висловив упевненість в тому, що «передумов для прориву нашого фронту на даний момент нема».

Як повідомили Харків Times у Харківській обласній військовій адміністрації, з прифронтових районів Харківщини евакуйовано 5762 людини.

«Наразі 1695 місцевих жителів евакуювали з Чугуївського району, 2589 з Харківського, 44 з Богодухівського та 1434 людини евакуйовано волонтерами», – йдеться у повідомленні ХОВА.

За повідомленням Нацполіції, з 10 травня силами поліцейських підрозділів з території найбільш загрозливих Вовчанської та Липецької громад вивезено 1660 людей.

«Ми знаємо кожного поіменно, хто мешкає на території та потребує евакуації. Ми намагаємося умовити людей виїхати. Власними силами поліцейські евакуюють лежачих хворих, людей похилого віку. Автобуси, поліцейські автомобілі їздять майже під постійними обстрілами. Ми вивезли вже переважну більшість людей і сподіваємося вивезти максимальну кількість людей», – повідомив сьогодні в етері нацмарафону начальник Головного управління Нацполіції Харківщини Володимир Тимошко.

На проміжних евакуаційних пунктах допомогу людям надавали психологи ДСНС, як повідомили Харків Times у Головному управлінні ДСНС області. Рятувальники також беруть активну участь у попередженні населення про необхідність евакуації та вивезенні людей з зони бойових дій.

За минулу добу російські обстріли спровокували в Харківській області п’ять масштабних пожеж.

Як повідомляв Харків Times, вдень вчора, 12 травня, волонтери та поліцейські продовжували вивозити людей з Вовчанська та сіл біля нього, незважаючи на посилення обстрілів з боку російських військ.