Не Добродар так Златопіль. Але не Первомайський

Фото: wikimedia.org

Топонімічна комісія Первомайської міської ради підбила підсумки чергового голосування за нову, декомунізовану назву міста. Цього разу серед лідерів голосування вже не було ані Добродару, ані Хлібодару, але вперед вийшов Златопіль, який під час минулих голосувань посідав п’яте місце.

Про це Харків Times дізнався з допису на сторінці Первомайської міської ради Харківської області у Facebook.

«За підсумками голосування перемогла назва Златопіль із кількістю 425 голосів; друге місце – за назвою Звитяжин:  259 осіб підтримало; третє місце – за назвою Янголів: 227 голосів», – йдеться у повідомленні.

Слід відмітити, що раніше всі три назви фігурували серед тих, які пропонувалися  мешканцям міста. Янголів навіть обходив нинішнього переможця й був на четвертому місці, а Звитяжин поступався йому на одну позицію.

Нагадаємо, що через саботаж місцевої міськради, яка кілька разів провалювала голосування за нове ім’я міста, доля назви Первомайського тепер вже в руках Верховної Ради України.

Як повідомляв Харків Times, майже рік тому, у квітні 2023 року більшість первомайців проголосували за назву Добродар для свого міста.

У грудні 2023 року депутати Первомайської міськради всьоме не змогли прийняти рішення про перейменування міста відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». На сесію прийшли лише 14 з 26 депутатів.