Первомайський на Харківщині всьоме залишився… Первомайським

Депутати Первомайської міської ради на своїй позачерговій сесії знову не змогли прийняти рішення про перейменування міста відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Про це Харків Times повідомили у Первомайській міській раді.

На сесію прийшли лише 14 з 26 депутатів.

«Це вже критична кількість. Якщо один голосує проти – то рішення не проходить. Один голос є блокуючим», – йдеться у повідомленні на сайті міськради.

Наразі невідомо, чиї саме були ті п’ять голосів, які вже всьоме блокували перейменування, але якщо врахувати, що серед депутатів Первомайської міськради вісім пройшли від нині забороненої партії ОПЗЖ, а ще шість – від ідеологічно близького до неї Блоку Кернеса, такий перебіг подій зовсім не виявляється дивним.

Як повідомляв Харків Times, станом на серпень цього року, за підрахунками Українського інституту національної пам’яті, на Харківщині 16 з 22 двох топонімів, які підлягають перейменуванню, походять від святкування у радянському союзі 1 травня – «дня міжнародної солідарності трудящих». У кількох районах області є по кілька «первомайських» та «першотравневих», у середньому – по три.