Харків під час війни купуватиме 17 нових поїздів метро

Фото: Харківська міськрада

Під час війни Харківська влада не полишила намір розвивати метрополітен і планує закупку на гроші ЄБРР 17 нових поїздів метро.

Про це Харків Times дізнався з допису в Telegram мера Харкова Ігоря Терехова.

«Попри всі труднощі війни, вже сьогодні ми маємо закласти міцну основу для нашого успішного майбутнього. Тому метро Харкова спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку придбає 17 нових пʼятивагонних поїздів», – заявив Терехов.

За його словами, ці кошти ЄБРР «є цільовими і можуть бути використані виключно на потреби, заради яких були виділені».

«Ця робота є складовою глобального проєкту з подовження третьої лінії метрополітену. Вона була розпочата задовго до вторгнення», – зазначив Терехов.

На даний момент ніхто з представників міської та обласної влади Харкова не спромігся чітко й переконливо сказати, скільки харківців насправді залишили місто через тяготи війни, скільки їх твердо планує повернутись, коли це стане можливим з огляду на воєнну та безпекову ситуації та якою може бути транспортна система нашого міста після війни.

Як повідомляв Харків Times, незважаючи на війну, у Харкові продовжують працювати над проектом будівництва нових станцій метрополітену та електродепо, ведуться переговори з потенційними підрядниками. 31 травня 2022 року мер Харкова Ігор Терехов зустрічався із представником Європейського банку реконструкції та розвитку й обговорив у рамках зустрічі подальші кроки спільної співпраці.