Після подешевіння майже втричі на Харківщині просто відмінили тендер

Фото: Харків Times

Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міськради відмінило тендер на демонтаж будинку на вулиці Хлібозаводській, зруйнованого росіянами в березні 2022 року. Причиною відміни стали «похибки в розрахунках, які були допущені під час визначення очікуваної вартості предмета закупівлі».

Про це Харків Times дізнався під час моніторингу сайту Prozorro.

«Неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель», – сказано на сайті.

А усунути порушення тепер заважає «відсутність технічної можливості внесення змін до річного плану».

І сталося все це після того, як початкова ціна тендеру 10,8 млн гривень в ході торгів знизилася більше, ніж у два рази.

У торгах приймали участь три учасники. В якості первинної пропозиції вони вказали від 10 423 257,88 грн до 6 000 225,83 грн. Остаточна ж пропозиція становила від 4 700 000,00 грн до 4 199 994,00 грн.

От тоді, мабуть, і додивилися до «похибок у розрахунках».

П’ятиповерховий житловий будинок №3 по вулиці Хлібозаводській в Ізюмі був зруйнований росіянами у березні 2022 року. Будинок був обстріляний з артилерії, після чого на нього скинули авіабомбу. Під час знищення будинку були поранені та загиблі люди.

За відомостями Харківського антикорупційного центру (ХАЦ), п’ятиповерхівка «має масштабні руйнування по всьому периметру, два під’їзди зруйновані вщент». Ізюмська міськрада визнала будинок непридатним для відновлення й оголосила тендер на його демонтаж, оцінивши вартість робіт у 10,8 млн гривень.

Як повідомляв Харків Times, у кошторис відбудови зруйнованого мосту в Ізюмі за 636 млн внесли бетон по вдвічі завищеній ціні. Орієнтовна переплата складає понад 32 млн грн. На таку суму можна купити триповерховий будинок у центрі Києва.

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури вирішило перевірити розцінки на бетон, що містяться у кошторисі на реконструкцію зруйнованого мосту в місті Ізюм Харківської області, які, за відомостями ЗМІ, були завищені вдвічі.

Учасники торгів щодо проєкту реконструкції зруйнованої російськими окупантами центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі називали деякі умови цього тендеру «незаконними та дискримінаційними» й такими, що «несуть у собі корупційні ризики».