Проект реконструкції лікарні у Ізюмі коштуватиме понад 4 млн грн

ТОВ “Інститут “Харківпроект” розроблятиме проект реконструкції зруйнованої російськими окупантами центральної міської лікарні Піщанської Богоматері в Ізюмі. Вартість послуги складає 4,3 млн. грн.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Харківського антикорупційного центру з посиланням на сайт Прозорро.

Відповідний договір було укладено між “Харківпроектом” і замовником послуги Департаментом капітального будівництва ХОВА за результатами аукціону, що відбувся 31 березня. Єдиним конкурентом переможця на торгах було обласне комунальне підприємство “Харківський регіональний інженерно-консультаційний центр”.

Ще до проведення аукціону потенційні учасники торгів та конкурент переможця скаржилися, що деякі умови створення проекту є дискримінаційними. Про це свідчать коментарі, залишені на сторінці тендеру в системі “Прозорро”.

Так зокрема, в коментарях скаржилися на занадто короткі терміни виконання проекту. За умовами тендеру, проект реконструкції Ізюмської лікарні необхідно виконати не пізніше 7 червня 2023 року. В коментарях писали, що за два місяці неможливо розробити проект такого рівня і потрібно не менше ніж півроку.

Але представник Департаменту відповіла, шо строк виконання робіт обумовлений тим, що розробляється стадія “Ескізний проект”.

Також тендерна документація вимагала отримання документу про огляд лікарні спеціалістом потенційного підрядника до проведення торгів.

У коментарях до закупівлі потенційні учасники торгів вважали таку умову дискримінаційною.

“Дана вимога є незаконною та дискримінаційною. Дана вимога несе у собі корупційні ризики, адже для участі у тендері необхідно учаснику провести огляд, тобто ще до відкриття учасників, що приймуть участь в закупівлі, Замовнику вже будуть відомі потенційні учасники процедури закупівлі та їх кількість”, – йдеться у коментарі.

Департамент на це відповів, що наявна інформація щодо реконструкції може бути не повною, адже Департамент не є балансоутримувачем об’єкту.

“Замовник не є власником чи балансоутримувачем об’єкту, щодо якого розробляється проектна документація. У зв’язку з чим замовник може не володіти повною інформацією щодо об’єкту. Також замовник не має в штаті інженера-проектувальника. У зв’язку з чим завдання на проектування може бути неповним”, – саме так аргументували необхідність огляду у Департаменті.

Довідково:

На відновлення зруйнованої окупантами Центральної міської лікарні в Ізюмі необхідно близько 400 млн грн, майже половина цієї суми – на закупівлю вивезеного до росії або знищеного загарбниками медичного обладнання. Про це йдеться на сайті Фундація Олени Зеленської, де збирають кошти на відновлення лікарні.

“Унаслідок влучання артилерійського снаряду в центральний корпус повністю знищено приміщення 1-го та 2-го поверхів, на яких був розташований операційний блок, реанімація та комп’ютерний томограф. Вибуховою хвилею також вибито шибки. Пряме влучання снаряду в шахту ліфта спричинило його падіння з 4-го поверху у підвал.”, – йдеться на сайті.

Під час окупації прямо на робочому місці військовий рф за відмову від співпраці застрелив судмедексперта Ізюмської лікарні.

Як повідомляв Харків Times, СБУ ідентифікувала рашиста, який вбив працівника Ізюмської лікарні.