Посадовці одного із харківських ізоляторів тимчасового тримання привласнили понад 2 млн грн державних коштів

Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з Нацполіцією завершили досудове розслідування стосовно колишнього керівника одного із харківських ізоляторів тимчасового тримання та шести його підлеглих, які майже за два роки привласнили понад 2 млн грн державних коштів.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі ДБР.

Начальник ізолятора домовився із шістьма підлеглими, що вони можуть отримувати заробітну платню, не виходячи на роботу. За це вони мали віддавати керівнику половину зарплати. Така схема діяла близько двох років. Поки фігуранти офіційно були в штаті працівників ізолятора, вони займалися своїми особистими справами, зокрема, один з них працював таксистом. Гроші вони переводили або на рахунки дружини начальника, або віддавали йому особисто готівкою. Загальна сума безпідставно виплаченої заробітної плати становить понад 2 млн гривень.

Всі «працівники» наразі звільнені. Обвинувальний акт направлено до суду.

Колишній начальник установи та шість його підлеглих обвинувачується у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб та вчинене повторно у великих розмірах (ч.ч. 3, 4 ст. 191 Кримінального кодексу), а також у внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст. 366). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. Вирішується питання щодо відшкодування завданих державі збитків.

Як повідомляв Харків Times, Харківська обласна прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно трьох підозрюваних у привласненні державних грошей під час будівництва дитячого садка у місті Зміїв на Харківщині в 2021 році. Сума збитків, нанесених державі, становить 400 тисяч гривень.