Мер міста на Харківщині йде під суд за підозрою в привласненні державних грошей

Фото: 2day.kh.ua

Харківська обласна прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно трьох підозрюваних у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого у великому розмірі, організованою групою (ч. 5 ст. 191 КК України) та за фактом службового підроблення, вчиненого організованою групою (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України). Мова йде про привласнення державних грошей під час будівництва дитячого садка у місті Зміїв на Харківщині в 2021 році. Сума збитків, нанесених державі, становить 400 тисяч гривень.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Цю аферу у 2021 році організували міський голова населеного пункту, де знаходиться дошкільний навчальний заклад, директор фірми та двоє його співробітників. Саме ця компанія виконувала ремонт об’єкта. Проте під час виконання робіт до звітної документації вносились неправдиві дані щодо вартості використаних будівельних матеріалів та обсягів робіт. До документів навіть були внесені роботи, які фактично проводились працівниками комунального підприємства міської ради. Ділки встигли заволодіти майже 400 тис. грн бюджетних коштів та розпорядитись ними у власних потребах», – вважають у прокуратурі.

Наразі четвертий фігурант цієї справи перебуває у розшуку.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, мова йде про мера міста Зміїв Павла Голоднікова.

Як заявив сам Голодніков Суспільному, він не вважає себе винним, оскільки будівництво дитячого садка було вже завершено на 70%, коли він зайняв свою посаду.

«Моя позиція — невинен. Впевнений, що жодної копійки привласнення коштів там не могло бути взагалі, і цю позицію буду відстоювати в суді», – заявив Голодніков.

Йому, як й іншим обвинуваченим, загрожує 12 років позбавлення волі.

Як повідомляв Харків Times, у серпні минулого року прокуратура заявила про викриття групи з чотирьох осіб, які привласнили бюджетні кошти, виділені на ремонт дошкільного навчального закладу в одному з міст Харківської області. Очільником групи був названий мер міста. ЗМІ одразу ж назвали фігурантом справи мера Змієва Павла Голоднікова.

«Нічого не підтверджую, нічого не спростовую», — відповів Голодніков на прохання журналістів прокоментувати повідомлення про підозру в злочині.