Суд визнав, що вулиця Весніна у Харкові була реконструйована й що це – незаконно

Фото: Харківська міськрада

Харківський окружний адміністративний суд частково задовольнив вимоги позивачів, які доводили незаконність реконструкції вулиці Весніна в Харкові, з якої навесні 2022 року міська влада прибрала трамвайні рейки.

Про це Харків Times довідався з допису в групі «Альтернативний Харків» у Facebook, де питанню відновлення трамваю на Весніна приділяється велика увага.

«Результати дуже крутезні, на мою думку. Суд вирішив частково задовольнити наші вимоги та визнати незаконною реконструкцію на Весніна і дії міськради щодо цих робіт», – йдеться у повідомленні активіста Павла Храмова.

Як розповів представник позивачів Андрій Коломійцев виданню «МедіаПорт», позовні вимоги до Харківської міської ради були задоволені частково.

«Суд частково визнав незаконною реконструкцію. Це означає, що ми змогли довести, що була реконструкція. Тому що міськрада казала, що реконструкції не було. Друге, що він задовольнив: це незаконні дії щодо цієї вулиці, тому що вони відповідають генеральному плану», – сказав Коломійцев.

Попереду ще можлива боротьба за повернення трамвайних рейок та відновлення руху трамваїв. Наразі невідомо, чи має міськрада намір оскаржувати це рішення суду. Активісти також у роздумах, чи варто зараз продовжувати цю боротьбу.

«Нам все-таки хотілося, щоб їх зобов’язали повернути трамвай. Суд цього не зробив. Але хоча б мінімальна перемога є. Ми хотіли вдарити по руках, щоб вони такого більше ніколи не робили. Я вважаю, нам цього вдалося досягти. Міськрада, думаю, точно оскаржуватиме. Ми подумаємо, чи будемо оскаржувати», – зазначив Коломійцев.

Павло Храмов також ставить питання: чи варто витрачати на подальшу боротьбу «контрпродуктивні зусилля», чи, може, направити їх на порятунок Харкова?

«Ми виграли важливу битву. Тепер багато залежить від ХМР – чи будуть вони продовжувати ці неконструктивні відносини з громадою та подадуть в апеляцію? Чи можливо вони нас здивують та зупиняться?» – висловлює надію активіст.

Як повідомляв Харків Times, у жовтні 2022 року Харківська міськрада завершувала реконструкцію вулиці Весніна, називаючи її саме реконструкцією. Тоді речник міськради Юрій Сидоренко намагався пояснити реконструкцію вулиці та прибирання з неї трамваїв діями російських загарбників, які знищили трамвайний парк Харкова.

До того міськрада здебільшого в особі колишнього заступника мера з питань інфраструктури Євгена Водовозова пояснювала прибирання трамваїв з вулиці Весніна розширенням вулиці для транспорту.

Наприкінці минулого року міська влада неочікувано повернула місту трамвай №12, який не ходив від початку повномасштабного вторгнення, відновивши трамвайні рейки на вулиці Мироносицькій у середмісті.