У Харків повертається трамвай № 12

Фото: Ігор Терехов/Telegram

На вулиці Мироносицькій у середмісті Харкова служби КП «Харківський метрополітен» зараз відновлюють трамвайні колії, а КП «Міськелектротранссервіс» займається контактною мережею, щоб після новорічних свят повернути Харкову трамвайний маршрут №12 «Залізничний вокзал – Центральний парк».

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

«Робітники зараз відновлюють трамвайну колію на вулиці Мироносицькій. Контактними мережами займаються служби енергозабезпечення міста Харкова. Паралельно з цим комунальники наводять лад на зупиночних пунктах маршруту та встановлюють усі необхідні таблички-покажчики», – розповів головний спеціаліст КП «Міськелектротранссервіс» Сергій Бабаков.

Як повідомив головний інженер служби колії Управління наземного транспорту КП «Харківський метрополітен» Юрій Кушнір, працівники вже майже відновили близько 300 м трамвайної колії. Крім заходів, пов’язаних із запуском контактної мережі, їм також доводиться очищати рейки від снігу, льоду та піску, оскільки тривалий час за цим маршрутом не було трамвайного руху.

Як нагадав мер Харкова Ігор Терехов, «трамвай за цим маршрутом не курсував з перших днів повномасштабного вторгнення». У березні, як повідомляло видання СтройОбзор, Терехов називав трамвай №12 «місцевою традицією» та обіцяв порадитись із громадськістю щодо його існування.

До цього моменту влада Харкова лише відмовлялася від трамвайних маршрутів, спочатку мотивуючи це перевантаженням вулиць та звільненням їх для автомобільного транспорту, а від початку російського повномасштабного вторгнення – знищенням підстанцій, що забезпечували роботу цього виду міського електротранспорту. Тепер, можливо, відродження трамвайного руху на Мироносицькій допоможе й повернути його на вулицю Весніна, чого давно вже вимагають харківські активісти.

Як повідомляв Харків Times, у жовтні 2022 року на вулиці Весніна у Харкові демонтували трамвайні колії, розширили дорожнє полотно, облаштувавши додаткові смуги руху для транспорту.

З 1 грудня за власним бажанням звільнився з мерії заступник мера Харкова з питань інфраструктури Євген Водовозов, який був головним борцем із трамваями у нашому місті.

У зв’язку із відновленням трамвайної колії вулицю Мироносицьку перекрили для транспорту 7 грудня.