Три депутата міськради більше не депутати

Фото з відкритих джерел

Сьогодні, 29 грудня, на позачерговій сесії Харківської міської ради було об’явлено, що за власним бажанням свої депутатські повноваження у міськраді склали троє депутатів: Семен Сирота та Олена Тоболіна (обидва балотувалися від Блоку Кернеса) та наймолодша депутатка міськради Марія Скоробагач (балотувалася від ОПЗЖ, після заборони цієї партії та розпуску її фракції у травні 2022 року увійшла до депутатської групи «Відновлення України» разом із більшістю колишніх однопартійців).

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

«Семен Сирота входив до складу постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури міста, Олена Тоболіна була головою постійної комісії з питань соціального захисту та охорони здоров’я, а Марія Скоробагач – членом постійної комісії з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян», – йдеться у повідомленні.

Наразі ще невідомо, що стало причиною власного бажання цих депутатів скласти повноваження. У випадку пана Сироти можна припустити, що спонукальним мотивом могла послужити, скажімо, незакрита кримінальна справа, яка втім не заважала йому до жовтня 2021 року бути директором департаменту ЖКГ та першим заступником мера Ігоря Терехова. У випадку Марії Скоробагач, можливо, її спонукала непоборна любов до околиць Ніцци, де дівчину разом із батьком – депутатом облради Володимиром Скоробагачем у цьому році виявили журналісти «Української правди». Щодо пані Тоболіної – не маємо навіть припущень.

Як повідомляв Харків Times, у жовтні 2021 року скандальний харківський будівельник Семен Сирота був звільнений з посади заступника міського голови – директора Департаменту житлово-комунального господарства. Затверджений на цій посаді Сирота був у грудні 2020 року, не дивлячись на те, що на той час він знаходився під судом й звинувачувався у розтраті бюджетних коштів та службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК).

Призначення Сироти відбувалося під час останньої хвороби колишнього мера Харкова Генадія Кернеса і було, буцімто, санкціоновано саме ним, хоча зараз у цьому виникають сумніви у зв’язку із заявами сина Кернеса Кирила.

У травні 2022 року після заборони українським судом проросійської партії ОПЗЖ друга за чисельністю фракція цієї партії у Харківській міськраді саморозпустилася, а більшість її депутатів, у тому числі й наймолодша депутатка міськради Марія Скоробагач, утворили депутатську групу «Відновлення України».

У травні 2021 року невідомі підпалили у середмісті Харкова на вулиці Черноглазівській кафе Foodies talks, яке належало депутатці міськради Марії Скоробагач. Інших значущих інформаційних поводів пані Скоробагач за час свого депутатства, як нам здається, не давала.