Суд повернув державі ще дві ділянки у заповіднику «Гомільшанські ліси»

Суд задовольнив дві позовні заяви керівника Чугуївської окружної прокуратури Харківської області в інтересах держави про визнання незаконними та скасування наказів, повернення у власність держави земельних ділянок загальною вартістю понад 1,1 млн гривень.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Як і у попередніх аналогічних випадках «прокурори встановили порушення вимог законодавства під час передачі фізичним особам у приватну власність» ділянок на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

«Відповідно до чинного законодавства, землі природно-заповідного фонду відносяться до особливо цінних земель та не можуть передаватися у приватну власність з державної», – йдеться у повідомленні.

Початок повернення у державну власність незаконно й безконтрольно розданих у приватні руки земель заповідного фонду припав на початок повномасштабного вторгнення й продовжується досі. Маємо надію, Національному природному парку повернуть всі незаконно відчужені землі.

Як повідомляв Харків Times, 24 травня 2022 року Зміївським районним судом Харківської області задоволено позовну заяву Чугуївської окружної прокуратури Харківської області про визнання незаконними та скасування наказів Держгеокадастру у Харківській області, скасування запису про проведену державну реєстрацію права власності та повернення у власність держави земельної ділянки площею 0,06 га, яка перебуває в межах території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» та «є об’єктом комплексної охорони».

У листопаді 2023 року Зміївський районний суд Харківської області виніс рішення про повернення у державну власність ще однієї незаконно відчуженої ділянки площею 0,1 га та вартістю майже 3 млн гривень, розташованої на території національного природного парку «Гомільшанські ліси».

26 листопада 2019 року в Головному управлінні Держгеокадастру Харківської області запевняли, що протягом 2015-2017 років жодної ділянки землі категорії природно-заповідного фонду, розташованої на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси», не виділяли. Проте протягом листопада прокуратура Харківської області відкрила кілька кримінальних проваджень про незаконне відчуження земель. Одне з них – щодо 406 ділянок на території парку «Гомільшанські ліси». У прокуратурі вважають, що всі відчужені землі відносяться до категорії природно-заповідних. Приблизна їх вартість – понад 200 млн гривень. Розслідування проводиться за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Головного управління Держгеокадастру в Харківській області (ч. 2 ст. 364 КК).

На початку лютого 2020 року Прокуратурою Харківської області повідомлено про підозру колишньому начальнику управління Держкомзему у Зміївському районі за фактом незаконного відчуження земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні Національного природного парку «Гомільшанські ліси» та відносяться до категорії земель природно-заповідного фонду  (ч. 1, 2 ст. 364 КК України).

У червні 2020 року було завершено досудове розслідування стосовно начальника одного з відділів головного управління Держгеокадастру в Харківській області, який незаконно передав у приватну власність ділянки водного фонду (прибережної захисної смуги) Національного природного парку «Гомільшанські ліси».