Справа про загибель курсантів у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування під Харковом передана до суду

Фото: Суспільне

Дика історія про загибель двох курсантів-третьокурсників у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування під Харковом, яким начальник їхньої кафедри наказав самостійно знешкодити бойовий фугасний снаряд та зробити з нього муляж, добігає кінця. Справа передана до суду. У загибелі Романа Сліпця та Євгена Кочетова винними вважають вже колишнього начальника кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту та головного фахівця одного з відділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, який привіз снаряд до центру, де навчалися курсанти.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Нині вже звільнений начальник кафедри звинувачується у вбивстві двох осіб з необережності, незаконному поводженні з бойовими припасами та службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 119, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 367 КК України), полковнику ДСНС з Сумській області інкриміновано придбання, зберігання та передача бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України).

Як повідомив у Facebook начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції Харківської області Сергій Болвінов, слідство довело, що у момент загибелі «курсанти виконували завдання начальника кафедри – намагалися зробити муляж та прибирали вибухову речовину зі снаряда». Більше того, вони намагалися заперечувати цей наказ, пояснюючи, що навчаються лише на третьому курсі й не вміють робити такі операції. Але начальник кафедри, за свідченнями інших курсантів, все ж таки наказав їм за місяць вичистити бойовий снаряд від вибухівки, обіцяючи за це відпустити хлопців на вихідні.

«Всі курсанти, з якими ми поспілкувалися, наполягають, що вичищати бойовий снаряд у вільний від навчання час давав завдання начальник кафедри», – зазначає Болвінов.

Ще один курсант внаслідок вибуху отримав поранення. Центру та університету завдано збитків на суму майже 4,5 млн гривень. Справа слухатиметься у Нововодолазькому районному суді Харківщини.

Як повідомляв Харків Times, 31 травня у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування у Харківській області від вибуху артснаряду до САУ «Піон» загинули курсанти-третьокурсники 21 та 22 років.

У червні слідство назвало першого підозрюваного у справі загибелі курсантів – начальника кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту Національного університету цивільного захисту.

У серпні в цій справі з’явився і другий підозрюваний – 39-річний працівник ДСНС, який проходив перепідготовку на території Харківської області та привіз злощасний снаряд до центру, де навчалися курсанти.