ДБР завершило розслідування авіатрощі у Броварах

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили розслідування падіння гелікоптера 18 січня 2023 року у Броварах Київської області, внаслідок якого загинуло 14 людей. Серед загиблих – дитина та керівництво МВС України.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення ДБР.

“Слідство встановило, що посадовці (ДСНС. – Ред.) допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей”, – повідомили правоохоронці.

За інформацією ДБР, слідчі ДБР похвилинно відновили день аварії, у тому числі розшифрували “чорні скриньки”. До розслідування залучались закордонні експерти, у тому числі представники французької компанії-виробника гелікоптера.

Під час слідчих дій встановлено, що у січні 2023 року був запланований візит керівництва МВС України до Харківської та Дніпропетровської областей. Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.

У вересні 2023 року в цій справі було повідомлено про підозру низці посадовців, зокрема, начальнику Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України, в.о. командира спеціального авіаційного загону, заступнику командира з льотної підготовки, командиру авіаційної ескадрильї, начальнику служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

У повідомленні ДБР зазначається, що матеріали справи відкрито для ознайомлення підозрюваним і їхнім захисникам, а також потерпілим і їхнім законним представникам.

Як повідомляв Харків Times, гвинтокрил ДСНС впав поруч із багатоповерхівкою, зачепивши будівлю дитячого садка, до якого батьки якраз вели дітлахів, вранці 18 січня у місті Бровари Київської області. Внаслідок авіатрощі загинули 14 людей, в тому числі очільник МВС України Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін і державний секретар МВС Юрій Лубкович, які перебували на борту гвинтокрила. Поранення отримала 31 людина.