Балаклійський колаборант з «амнезією» отримав 13 років в’язниці

Фото: Харківська обласна прокуратура

Мешканця м. Балаклія Харківської області, який під час окупації прислугував ворогам, засудили до 13 років позбавлення волі. На суді він свою провину не визнав, розповів, що не пам’ятає деякі обставини свого життя під окупацією.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, 39-річний чоловік до широкомасштабної війни працював у поліції охорони Харківської області. У червні 2022 року, коли Балаклія перебувала під російською окупацією, добровільно обійняв посаду «бійця спеціального відділу швидкого реагування» в «УВД ВГА Харьковской области». Для цього він подав необхідні документи.

“Колаборант охороняв адміністративні будівлі, де перебувала «нова влада». Крім того, він особисто супроводжував жінку, яка збирала «данину» з продавців на місцевому ринку.”, – розповіли у прокуратурі.

Після деокупації Балаклії правоохоронці викрили колаборанта. Під час розслідування справи ч. 7 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність), відкритої проти нього,. і судового розгляду посібник окупантів перебував під вартою.

У судовому засіданні обвинувачений свою вину не визнав. Він пояснив, що дійсно перебував у Балаклії під час окупації, але не памʼятає, що він підписував та коли.

Обвинувальний вирок виніс Київський районний суд м. Харкова. Колаборанту призначено покарання у виді 13 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на строк 15 років.

Триває строк на апеляційне оскарження вироку.

Як повідомляв Харків Times, до тривалого тюремного ув’язнення засудили 46-річного мешканця м. Балаклія, який під час окупації міста працював охоронцем на ринку.