Засудили колаборанта, який охороняв ринок в окупованій Балаклії

Фото: Харківська обласна прокуратура

За співпрацю з окупантами до тривалого тюремного ув’язнення засудили 46-річного мешканця м. Балаклія Харківської області.

Про це Харків Times повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

Судом було встановлено, що у червні минулого року обвинувачений погодився на пропозицію одного з керівників місцевої окупаційної поліції та почав працювати охоронцем на ринку.

“На цій посаді він слідкував, щоб усі торговці неухильно сплачували представникам окупаційної влади “містове”, а також супроводжував і охороняв жінку-касира, яка ці гроші збирала.”, – розповів Владислав Абдула.

Крім цього, рашисти зобов’язали його ще й охороняти вночі аптеку, куди вони завезли з території росії ліки для власних потреб та для продажу мешканцям окупованих районів.

За інформацією прокуратури області, на суді балаклієць свою провину визнав частково. Чоловік розповів, що жодних договорів чи заяв про прийом на роботу він не підписував, грошей чи іншої допомоги за свою роботу не отримував.

Його затримали в жовтні минулого року під час під час стабілізаційних заходів на деокупованих територіях.

Суддя Київського районного суду м. Харкова визнав балалкійця винним у колабораціонізмі (ч. 4 ст. 111-1 КК України) і призначив йому покарання у виді 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування та займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг, на строк 10 років з конфіскацією всього майна.

Вирок суду поки не набрав законної сили, бо триває строк на апеляційне оскарження.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові засудили 33-річного мешканця Балаклії, колишнього слідчого одного з відділень Ізюмського районного управління поліції ГУНП області. Під час окупації міста він добровільно обійняв посаду «поліцейського охорони» у так званій «народній міліції».