Забудова харківського Гідропарку: спроба друга, діючі особи ті самі

Фото: Харківська міськрада

На останній сесії Харківської міськради, що пройшла позавчора, серед інших питань депутати розглянули й рішення про надання в оренду ТОВ «Європартнер компані» земельної ділянки площею 2,7 гектара по провулку Шевченківському, 50 для будівництва житлового комплексу.

Про це Харків Times довідався з рішення сесії Харківської міськради.

Провулок Шевченківський – це район Журавлівського Гідропарку, саме той, у якому, згідно із передвиборчими обіцянками тоді ще секретаря міськради, а нині мера Харкова Ігоря Терехова, має бути заборонене будь-яке будівництво. Більш того, саме ця земля є частиною так званого «зеленого каркасу Харкова» – ідеї харківських архітекторів та урбаністів, яку під час передвиборчих перегонів радо взяв на озброєння наш нинішній мер.

А ще ця адреса цікава тим, що у 2021 році Харківська обласна прокуратура вже домоглася у суді заборони будівництва тут «багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури» та повернула у власність держави саме цю ділянку площею близько трьох гектарів та вартістю на той момент понад 110 мільйонів гривень. Тоді прокуратура довела у суді, що ділянка у Гідропарку була надана в оренду саме ТОВ «Європартнер компані» із порушеннями законодавства – без проведення земельних торгів. Торги, здається, так і не відбулися, а нова оренда – ось вона.

Як встановив Харківський антикорупційний центр (ХАЦ) за останні два роки дещо змінився лише склад власників ТОВ: з нього зник лише співвласник російської фірми «Торговый дом Росизопром», депутат міськради від забороненої нині партії ОПЗЖ (депутатська група «Відновлення України) Едуард Тичков. Інші два власники – Кирило та Олександр Басяєви – на місці.

Маємо надію, що всі ще пам’ятають, як зовсім напередодні повномасштабного вторгнення рф Харківська міськрада на чолі з мером Тереховим розписувала харківцям, якою буде реконструйована та відновлена Журавлівка. Що там планувалося? Здається, «просторі набережні зі зручними та безпечними підходами до води, оглядові та спортивні майданчики, дендропарк, мережа бігових та велодоріжок». А головне – жодного будівництва, щоб не заважати харківцям відпочивати. Не сталося. Сталася велика війна. Але хіба це – привід для відмови від довоєнних проєктів? Нехай вони стають повоєнними, принаймні цей проєкт набагато більш життєвий, ніж «картинки від лорда Фостера».

І зовсім незрозуміло, як мерія буде обходити судову заборону? Маємо надію, що прокуратура не залишить поза увагою нове виділення в оренду тієї самої ділянки й знову без торгів (?). І це – у той час, коли все ще триває тяганина з касаційними скаргами по першій справі. А оновлена Журавлівка та обіцяний «Зелений каркас» стають все більш примарними на тлі війни та порушень законів.

Як повідомляв Харків Times, у травні 2021 року міськрада та її тоді ще секретар Ігор Терехов заявили харківцям, що на території сучасної зеленої зони, яку міська влада Харкова планує за два роки створити у Журавлівському гідропарку, буде заборонено будівництво. Земля буде повністю відведена для відпочинку людей.

У липні того ж року Господарський суд Харківської області задовольнив позовну заяву Шевченківської окружної прокуратури Харкова до Харківської міськради та товариства з обмеженою відповідальністю. Рішення міської ради про здачу в оренду для будівництва земельної ділянки, розташованої на березі річки Харків в районі Журавлівського гідропарку, визнано незаконним і скасовано, а договір оренди ділянки вартістю понад 110 млн грн — розірвано.

Всередині лютого 2022 року, напередодні повномасштабного вторгнення рф, у Харківській міській раді показали, як виглядатиме оновлений Журавлівський гідропарк, який стане першою реконструйованою локацією в межах проекту «Зелений каркас».