З кількох населених пунктів Куп’янського району Харківщини вже вивезли всіх дітей

Фото: regionews.ua

З селища Куп’янськ-Вузловий, сіл Кіндрашівки та Тищенківки Куп’янського району Харківської області наразі вивезені всі діти. Усього з Куп’янщини на сьогодні вивезено до більш безпечних місць 268 дітей. Треба вивезти з-під постійних російських обстрілів ще 26.

Про це Харків Times дізнався з коментаря для Суспільного начальника ХОВА Олега Синєгубова.

«268 дітей ми вивезли, 26 ще залишаються. Різні підстави. Дехто не хоче виїздити, дехто збирає речі, дехто намагається влаштувати своє майбутнє місце проживання, оскільки не всі звертаються за підтримкою області, мають своє помешкання, але їм потрібно його облаштувати. Вже є, на щастя, ті населені пункти, звідки ми евакуювали всіх дітей. Наприклад, Куп’янськ-Вузловий. Там, за нашою інформацією, немає дітей, які підлягали евакуації», – сказав Синєгубов.

Влада планує завершити примусову евакуацію дітей вже за тиждень.

За словами начальника ОВА, цього разу не фіксують повернення сімей з дітьми до небезпечних громад, як це було при вивезенні з Вовчанського напрямку.

«Люди не повертаються, фактів таких не зафіксовано. Це пов’язано з тим, що по цих населених пунктах тривають щодня обстріли. Випадки, які були по Вовчанському напрямку, коли, наприклад, люди поверталися, було пов’язано зі зменшенням обстрілів, люди відреагували на це ось так. На жаль, ні, воєнна ситуація складна, ворог б’є по населених пунктах, повертатися не можна», – зазначив Синєгубов.

Як повідомляв Харків Times, станом на 10 листопада з Куп’янського району, який щодня неодноразово обстрілюють росіяни, евакуювали 236 дітей.

Наприкінці жовтня Рада оборони Харківської області прийняла рішення про примусову евакуацію сімей з дітьми з Куп’янської, Кіндрашівської та Курилівської громад Куп’янського району, які перебувають під постійними російськими обстрілами. Крім того, згідно рішення Ради оборони, дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади.