Викрили колаборанта, який в Козачій Лопані видавав окупаційні дозволи на “передвижение”

36-річного  мешканця селища Козача Лопань Харківського району викрили на співпраці з ворогом. Чоловік, який до широкомасштабного російського вторгнення був безробітний, під час окупації став чиновником у створеній ворогом “адміністрації”.

Про це Харків Times повідомили у Нацполіції області.

З березня по вересень колаборант обіймав посаду “заместителя главы ВГА Харьковского района по экономике и финансам”..

“Чоловік організовував продаж зерна та палива місцевому населенню, видачу гуманітарної допомоги, наглядав та контролював за переміщенням громадян України по тимчасово окупованій території, переміщенням транспортних засобів, видавав відповідні перепустки та дозволи.”, – розповіли у поліції.

36-річному “керівнику” заочно оголосили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) КК України. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

За інформацією Харківської обласної прокуратури, підозрюваний народився у Смоленській області рф, проте ще давно переїхав та мешкав у смт Козача Лопань Харківського району.

Він добре знав місцевих, і під час окупації принципово не видавав «пропуск на передвижение», людям, що не підтримували дії рф, та тим, хто планував виїхати в Україну.

Наразі колаборант переховується від слідства, вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук.

Правоохоронці вручили підозру його адвокату.

Як повідомляв Харків Times, два колаборанти, які «здавали» російським окупантам українських патріотів, отримали тюремні строки.