У власність держави повернуто пам’ятку архітектури у середмісті Харкова

Фото: Харківська обласна прокуратура

Прокуратура в Харкові викрила незаконну схему привласнення пам’ятки архітектури та містобудування у самому середмісті, на вулиці Чернишевській, та повернула пам’ятку у власність держави.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«У 2017 році Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Харківській області вказане майно згідно з договором передано в оренду ТОВ. Відповідно до умов цієї угоди, майно передавалось з метою надання послуг з працевлаштування, в тому числі осіб з інвалідністю, учасників АТО, та включене Державною службою зайнятості до переліку суб’єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні», – йдеться у повідомленні.

Але згодом шляхом укладення певних договорів на «будівництво кафе» (які так і не були виконані) «фірма-забудовник нелегально зареєструвала право власності на нежитлову будівлю-пам’ятку містобудування та архітектури місцевого значення, орендарем якої є ТОВ, на підставі рішення суду, яке у подальшому скасоване за апеляційною скаргою прокурора. Крім того, згодом ця фірма, вже не будучи власником нежитлової будівлі, після судових рішень незаконно відчужила нежитлову будівлю іншим особам».

Фактично у такий спосіб «було здійснено незаконне заволодіння державним майном», яке, до речі, коштує 3,2 млн гривень.

Нещодавно Київський районний суд Харкова повернув пам’ятку архітектури у власність держави.

Справка: Будівля з охоронним номером 7480-Ха (згідно з Державним реєстром нерухомих пам’яток України) – це «Північний флігель садибного будинку 1814 року», розташований на вулиці Чернишевській, 14. Садибний будинок із флігелем був побудований за проектами архітекторів П. А. Ярославського та В. Н. Лобачевського у 1804-1814 роках і ще зовсім недавно весь комплекс цієї будівлі, згідно зі статтею в Українській Вікіпедії, був пам’яткою архітектури національного значення.

Як повідомляв Харків Times, Слобідська окружна прокуратура Харкова звернулася до суду, щоб повернути державі розпродані Харківською міською радою ділянки у середмісті, на яких розташована пам’ятка археології місцевого значення «Поселення Харків».