Суд закрив справу про повалення пам’ятника Жукову у Харкові

Фото: ХарківTimes

Октябрський районний суд Полтави 7 листопада закрив справу проти харків’ян В’ячеслава Дуди та Максима Зінченка, яких звинувачували у хуліганстві у зв’язку з поваленням пам’ятника маршалу Жукову у Харкові.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення активіста Вадима Позднякова у Facebook.

«Пам’ятник Жукову у Харкові повалили під час мітингу ще у 2019 року, але судова справа проти активістів, які це зробили, тягнулася досі», – написав він.

Як повідомляв Харків Times, 2 червня 2019 року проукраїнські активісти знесли пам’ятник радянському маршалу Жукову на проспекті генерала Петра Григоренка.

19 червня Експертна комісія міністерства культури України не рекомендувала вносити бюст радянського маршала Жукова, розташованого у Харкові, до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

11 липня мер Харкова Геннадій Кернес повідомив, що пам’ятник Жукову відновлений.

Генеральна прокуратура України відповіла Українському інституту національної пам’яті на звернення про встановлення пам’ятника Жукову в Харкові. Матеріали справи направлені до прокуратури Харківської області для розгляду й порушення кримінального проваждення.

В ніч з 19 на 20 серпня 2019 року пам’ятник маршалу Жукову на проспекті Петра Григоренка невідомі облили червоною фарбою. І ще раз зробили це в ніч з 18 на 19 травня 2020 року.

Вранці 17 квітня 2022 року бійці спецпідрозділу «Кракен» демонтували бюст Жукова та вивезли у невідомому напрямку. На цьому скінчився конфлікт навколо пам’ятника між міською владою Харкова та патріотичною спільнотою міста.