Екскандидату в мери Харкова, який заперечує звірства росіян у Бучі, оголосили про підозру

Фото з відкритих джерел

Слідчі відкрили кримінальну справу на 54-річного підприємця, який у 2021 році балотувався у мери Харкова, а після широкомасштабного вторгнення рф в Україну підтримує російських окупантів і заперечує скоєні ними злочини. Зокрема, він називає масові вбивства росіянами мирних мешканців Бучі фантастикою.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, чоловік систематично поширював на своїй сторінці у Facebook комуністичну символіку та просував тези кремліської пропаганди: виправдовував та заперечував збройну агресію рф проти України, а також заперечував російську окупацію частини України.

Він пише, что “россия великая, богом поцелованная”, а злочини, скоєні росіянами в Україні, за його словами, – вигадка.

Щодо трагедії у Бучі, спричиненої російськими військовими, він зазначив наступне: «И да, по поводу Бучи — Голливуд рыдает в сторонке, ибо такой фантастики он не додумался бы снять никогда. Те, кто поверил в эту туфту — сочувствую вам».

Також підозрюваний виправдав дії рф у Маріуполі, внаслідок яких загинули десятки тисяч мирних мешканців.

«Знаете, выскажу предположение, что есть в подземельях этой Азовстали нечто такое, какая-то тайна, узнав которую весь мир содрогнется. У меня вариантов не очень много, но я поделюсь ими: 1. Химическое оружие. Много. 2. Биологическое оружие. Много. 3. Ядерное оружие. Много», – пише прихильник рф.

Всю цю маячню поширює Олександр Кондрусик, відомий як “Саша Псих”.

На своїх сторінках у соцмережах він і раніше просував антиукраїнські тези. Кондрусик критикував «русофобів», «марші фашистських прихвоснів у Києві», події Революції гідності та євроатлантичні прагнення України, а також закликав «просити вибачення в Донбасу» та підтримував розширення сфери застосування російської мови в Україні.

За інформацією прокуратури, зараз Саша Псих перебуває у рф, куди втік у березні минулого року, під час масштабних бойових дій у Харкові.

За висновками екпертів, низка дописів, нещодавно поширена Костусиком, містить інформацію про негативне, зневажливе ставлення до Президента України. Також підтверджено, що екскандидат у мери відверто глузує над суверенітетом України. Діючу українську владу називає хунтою, що незаконно захопила владу та встановила терористичну диктатуру.

Фігуранту оголосили про підозру за ч. 1,2 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) та за ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України (виправдовування збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Слідство вирішує питання щодо оголошення підозрюваного у розшук.

Як повідомляв Харків Times, глава Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко вважає одного з кандидатів у мери Харкова потенційним мером “п’ятої колони”, який може здати місто росії.