Рада підтримала заборону московської церкви в Україні

Сьогодні, 19 жовтня, Верховна Рада у першому читанні схвалила законопроєкт №8371 про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов’язані з росією. Таким документом може бути припинена діяльність Української православної церкви московського патріархату.

Про це Харків Times довідався з повідомлення народного депутата Олексія Гончаренка.

За це рішення проголосували 267 депутатів.

“Рада підтримала законопроєкт про заборону релігійних організацій, які повʼязані з рф! (№8371) Поки що в першому читанні. Далі будуть додаватися правки і розгляд у другому читанні, але точно не сьогодні.”, – повідомив нардеп.

Як було видно із трансляції Гончаренка із зали парламенту, під час виступу депутата Юрія Бойка (колишній співголова забороненої ОПЗЖ), законодавці скандували «ганьба», «агент» та «геть московського попа». На захист УПЦ МП виступав зокрема депутат Артем Дмитрук (виключений зі складу фракції «Слуга Народу»).

Дискусії про спеціальний закон для обмеження діяльності в Україні церков, які керуються з росії, тривали з повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Адже РПЦ та її керівник патріарх Кирило послідовно підтримують дії російських військ.

У листопаді минулого року у Києво-Печерської лаври під час служби співали пісню про «матушку-Русь». Відео, на якому парафіяни московської церви відкрито славлять країну, війська якої знищують Україну, набуло неабиякого суспільного резонансу.

У грудні мину минулого року СБУ провела безпекові заходи у церквах московського патріархату у низці областей України, зокрема у Харківській. Під час обшуків у храмах Харківської єпархії УПЦ МП знайшли сухпайки окупантів, готівку і монаха з паспортом рф

У січні Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, що пов’язані з росією.

За інформацією ВВС, у Верховній Раді після суперечок та прокльонів проголосували “найм’якший” з проєктів, який передбачає непросту та тривалу процедуру заборони релігійних громад, які пов’язані з росією.

До другого читання документ теоретично можуть змінити і зробити жорсткішим, проте голосів для цього може не вистачити.

Результати голосування за законопроект №8371.

Як повідомляв Харків Times, Харківська обласна рада прийняла звернення до Верховної Ради України з приводу небезпечної ситуації з московською церквою в Харківській області.