Настоятелю московської церкви, який благословляв окупантів на Харківщині, оголосили підозру

Прокуратура викликає на допит у якості підозрюваного 63-річного Олександра Свиридова протоієрея Ізюмської єпархії УПЦ московського патріархату. Під час тимчасової російської окупації селища Дворічна клірик благословляв військових рф та їх техніку, що було зафільмовано і оприлюднено на проросійських медіаресурсах.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Офісу генпрокурора України.

За даними ОГП, Свиридова підозрюють у виправдовуванні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників з використанням ЗМІ (ч. 3 ст. 436-2 КК України).

Слідство встановило, що 28 липня минулого року в окупованому селищі Дворічна підозрюваний організував публічний релігійний захід з приводу «Дня Хрещення Русі». Він провів у Дворічній ходу, в якій взяли участь близько 40 парафіян. Під час «заходу» Свиридов благословив військових рф, та автомобільну військову техніку окупантів, чим, на думку слідства, виявив підтримку ворожим збройним формуванням.

Парафіяни московської церкви за наказом клірика записали «захід» на відео, розповіли у харківській обласній прокуратурі. Згодом ролик було опубліковано у розповсюджено у Facebook.

Під час звільнення Харківщини протоієрей разом із сім’єю втік на територію рф, де зараз він є настоятелем однієї з російських церков.

Згідно з даними Офісу генпрокурора, Свиридова викликають на допит 16 жовтня у Куп’янськ, до районного відділення поліції.

Раніше Олександру Свиридову оголошували про підозру  за ч. 1 ст. 436-2 КК України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників).

Як повідомляв Харків Times, протоієрей московської церкви, який благословляв окупантів у Дворічній, втік до рф.