Кількість загиблих від удару російського «Іскандера» по селу Гроза зросла до 53 людей

Фото: Харків Times

Станом на 10 жовтня криміналісти Нацполіції ідентифікували 53 загиблих від ракетного удару росіян по кафе у селі Гроза Куп’янського району Харківської області. Серед загиблих – восьмирічний хлопчик та 60-річний староста Петропільського старостинського округу Олександр Нечволод.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Суспільного з посиланням на начальника слідчого управління ГУ Нацполіції у Харківській області Сергія Болвінова.

Кількість загиблих офіційно збільшилася на дві людини, однак ці дані не остаточні, бо ДНК-експертизи тривають і п’ятеро людей досі вважаються зниклими безвісти, розказав 10 жовтня під час брифінгу Сергій Болвінов.

“Ми ідентифікували станом на зараз 53 людини, які загинули. Тому можна заявити, що на сьогодні у нас збільшилася кількість загиблих. А враховуючи ще неідентифіковані частини тіла та заяви про безвісти зниклих — остаточна кількість може збільшитися”, — сказав Болвінов.

Слідчий відзначив, що загалом поліція отримала 22 заяви про зниклих безвісти.

“Всі заяви були відпрацьовані. Чотири заяви не підтвердилися, бо ми знайшли людей. 13 ми ідентифікували серед трупів. П’ятеро нині зниклі безвісти”, — розказав Сергій Болвінов.

Він додав, що ДНК-лабораторії працюють цілодобово вже п’яту добу. Було проведено 288 ДНК-досліджень, досліджено 135 решток тіл, і робота триває.

Серед загиблих – староста села Гроза Олександр Нечволод.

“Йому було 60 років. Яким чином його ідентифікували, я зможу сказати згодом. Ракета розірвала деяких людей на такі частини, що нам доводиться зараз їх збирати. Потрібно уявити, що “Іскандер”, який руйнує будинки, поцілив по тому місцю, де зібралися люди. По всіх вилучених частинах ми проводимо ДНК-дослідження. Ми знаємо, що це людина за частиною руки, пальця. Тому це зараз важко, це дуже кропітка робота”, — розповів Болвінов.

Як повідомляв Харків Times, російська ракета «Іскандер-М» 5 жовтня влучила у будівлю сільського кафе у маленькому селі Гроза Харківської області та вбила 51 місцевого мешканця, серед яких був восьмирічний хлопчик. Того дня люди зібралися у кафе на помніки.

Внаслідок влучання російського “Іскандера” у будівлю кафе постраждали шість людей: п’ять жінок та один чоловік. Всі вони перебувають у лікарні. Стан однієї жінки вкрай важкий – вона підключена до апарату штучної вентиляції легень.

Ввечері 8 жовтня у Грозі поховали першу сімейну пару загиблих 5 жовтня – подружжя Миколу та Тетяну Андросовичів.

Станом на ранок 9 жовтня криміналісти ідентифікували 49 тіл загиблих від ракетного удару росіян по кафе у селі Гроза Куп’янського району Харківської області.