На Харківщині 60 населених пунктів залишаються без світла

Фото: АТ "Харківобленерго"

Через бойові дії та високу щільність замінування території декілька десятків населених пунктів Харківської області залишається без світла.

Про це Харків Times довідався з коментаря керівника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова в етері телеканала ICTV 29 вересня.

За його словами, на сьогоднішній день в області день розміновано близько 3 тис кв. км території. Це, переважно, критична інфраструктура, «це лінії електропередач, і вони ще розміновані не повністю».

«Електропостачання в області відновлено на 95% на деокупованих територіях. Однак ще 60 населених пунктів залишаються без електроенергії», – розповів Синєгубов.

Без електрики залишаються населені пункти, розташовані у прикордонні та на лінії фронту, чи там, де є болотиста місцевість, і важко провести розмінування.

На сьогоднішній день в області залишаються замінованими 530 тис га території, майже половина з них, 250 тис га – це сільськогосподарські угіддя.

Розмінування Харківщини проводиться щодня: і вручну, і за допомогою спецтехніки, якої вкрай не вистачає. Працює близько 10 одиниць спецтехніки, а необхідно сотні, відзначив Синєгубов.

Як повідомляв Харків Times в Ізюмському районі трактор підірвався під час розмінування.