Схоже, засуджений підслідний «лісник» Сиса втік за кордон

Фото: ХарківTimes

Ймовірно, засуджений на 5,5 років за спробу підкупу детектива НАБУ та перебуваючий під слідством за звинуваченням у заволодінні 50 млн гривень державного підприємства «Гутянський лісгосп» Віктор Сиса втік за кордон.

Про це Харків Times довідався з публікації видання «Слово і Діло» із посиланням на «співрозмовників у антикорупційних органах правопорядку».

«Колишній директор державного Гутянського лісового господарства Віктор Сиса втік за кордон. Раніше його засудили до 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за спробу підкупу детектива НАБУ», – пише видання.

Історія скандально відомого колишнього директора ДП «Гутянський лісгосп» Віктора Сиси почалася у тепер вже неймовірно далекому 2019 році, коли президент Володимир Зеленський, пролітаючи над територією Харківської області, був вражений об’ємом вирубаних лісів. Тоді на нараді у Харківській облдержадміністрації президент вперше назвав фамілію тодішнього директора Гутянського лісгоспу та вимагав особливо пильно розслідувати його діяльність.

«Ті прізвища, які сьогодні називав пан Чагаровський, будь ласка, перевірте. Особливо: Сиса, Санін, Антипенко. Вам потрібно з цим розібратися та припинити вирубку лісу на Харківщині, тому що в нас тільки один вихід: якщо ви цього не зможете зробити, то на ваших місцях з’являться інші люди”, – попередив Зеленський тодішнє керівництво Харківщини.

Відтоді керівництво змінилося вже двічі, а незаконні порубки, на жаль, не припинилися, хоча й дещо зменшилися в масштабах. А Віктор Сиса, звинувачений тоді ще «лише» у незаконних порубках на трохи більше 4,2 млн гривень, не знайшов нічого кращого, ніж намагатися дати хабаря $100 000 слідчому НАБУ. За це він і був зовсім напередодні повномасштабного вторгнення рф, у лютому 2022 року, засуджений до 5,5 років ув’язнення.

Але за ґрати Сиса не потрапив. Бо проти нього на той час велося ще кілька кримінальних проваджень, що ніяк не могли добігти кінця. Зокрема, скандального лісничого підозрювали у привласненні деревини на понад 50 млн гривень. На початку 2020 року Сису нарешті звільнили з посади, а у червні суд арештував його майно. А самого підслідного, незважаючи на вирок, у лютому 2022 року… відпустили під заставу 5 млн. гривень.

І ось «нещодавно ВАКС доручив НАБУ знайти місце розташування Сиси». І з’ясувалося, що підслідний засуджений дивним чином залишив терени України та знаходиться за її кордонами.

Погодьтеся, цей факт повинен потягнути за собою цілу низку запитань до різних чиновників нашої воюючої країни. І до суддів, які просто відпустили засудженого за хабар лісничого. І до прикордонників, які випустили його з країни. І до слідчих органів, які лише зараз зацікавилися його «місцем розташування». І до правоохоронців. Цілком незрозуміло, як таке взагалі могло статися?!

Як повідомляв Харків Times, у липні 2019 року президент Володимир Зеленський доручив харківським правоохоронцям припинити вирубку лісів у області й першим серед імен підозрюваних у цих незаконних діях назвав Віктора Сису.

У жовтні того ж року Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтвердила затримання керівника держлісгоспу на Харківщині, який за 100 тис. доларів намагався підкупити детектива Національного антикорупційного бюро України.

24 січня 2020 року Сису нарешті звільнили з посади директора ДП «Гутянський лісгосп», не дивлячись на зіткнення, що виникли у суді 16 січня між противниками та прихильниками скандально відомого лісничого. 16 червня того ж року Вищий антикорупційний суд наклав арешт, шляхом заборони відчуження, розпорядження і користування майном керівника державного підприємства «Гутянське лісове господарство».

3 серпня 2021 року Сису та його родича, керівника приватного підприємства, затримали детективи НАБУ за підозрою у привласненні 50 млн гривень. 19 серпня слідчо-оперативна група провела обшуки на підприємстві, де переробляли незаконно зрубану деревину, а також в будинках, де живуть фігуранти, підозрювані у створенні злочинної групи на чолі із Сисою.

Нарешті, 17 лютого 2022 року Вищий антикорупційний суд визнав колишнього керівника лісгоспу винним у хабарництві та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців з конфіскацією частини майна. Звинувачення наполягало, щоб суд змінив Сисі запобіжний захід із застави на утримання під вартою, розповіли у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Проте суд відмовився змінити запобіжний захід обвинуваченому, тому до набуття вироком законної сили Сиса залишився під заставою. Вирок повинен був набрати законної сили протягом 30 днів. Але через 30 днів Харківську область вже обстрілювали та бомбили рашистські окупанти й усім стало якось не до Сиси. А дарма.