Залишилися лише стіни – росіяни знищили унікальний геологічний музей у Кам’янці

Фото: ukrinform.ua

У селі Кам’янка Ізюмського району Харківської області російські окупанти зруйнували заснований близько півстоліття тому геологічний музей з унікальними знахідками. Від будівлі залишилися лише стіни. Колекцію, що зберігалася у закладі, повністю знищено.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Укрінформу.

Район Ізюма та Кам’янки вже зо 200 років відомий геологам. На околицях населеного пункту виходять на поверхню мезозойські відклади.

Як зауважує професор кафедри фундаментальної та прикладної геології Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Андрій Матвєєв, зазвичай відклади поділяють на морські та континентальні, а в Кам’янці є й ті, й ті.

«Як наслідок, у цих відкладах є залишки і давніх тварин, і давніх рослин. Цим вони і цікаві. Геологи Харківського університету там працювали з середини XIX століття. Також приїздили кияни, закордонні дослідники», – зазначає професор.

З 1970-х Кам’янка стала постійною базою для геологічних практик. Згодом було створено музей. А кілька років тому фахівці почали просувати ідею створення на Харківщині геопарку, який би був у міжнародній мережі.

«Саме південну Ізюмщину ми пропонували. Почалися перші кроки, на рівні обладміністрації. Але війна все це відсунула, звісно. Але найстрашніше, що зруйнований музей, лишилися тільки стіни, і усе, що в ньому було зібрано, загублено. А найцікавіші території, які розташовуються по балках, ярах, по берегах річок, заміновані, і черга до них дійде дуже нескоро», – констатує Матвєєв.

За його словами, у музеї зберігалися зразки гірських порід із південної Ізюмщини, зразки залишків морських тварин і рослинності, – вони були унікальні, а також зразки корисних копалин.

«Морська фауна має зазвичай більш-менш широке поширення. А от наземна флора дуже прив’язана до якихось територій. У нас були знахідки, які так і називали: “Кам’янська флора” і ще “Гаражівська флора”, тобто це – комплекс рослин, які були знайдені лише на цій території. Це величезна втрата для геологічної науки», – зазначає професор.

Як повідомляв Харків Times, 25 квітня близько 9:15 російські окупанти завдали ракетний удар по центру Куп‘янська. Ворожа С-300 влучила у будівлю краєзнавчого музею в Куп’янську.

Внаслідок обстрілу загинули дві жінки – співробітниці музею. Отримали поранення 10 мирних мешканців.