У Харкові вимагають знести бюсти молодогвардійців

Учасники спільноти “Деколонізація.Україна” звернулися до Харківської міської ради з вимогою демонтувати розташовану біля будинку «Слово» алею з бюстами учасників підпільної організації «Молода гвардія».

Про це Харків Times довідався з повідомлення спільноти у Telegram.

«У будинку “Слово” жили десятки видатних поетів та письменників, які точно заслужили погруддя на їх честь, ніж комсомольці.», – відзначили у спільноті.

Також відзначається, що раніше з погруддів зняли таблички з іменами молодогвардійців, що на думку активістів не є декомуназіцією.

Довідково:

«Молода гвардія» – підпільна організація, яка діяла проти німецько-нацистських загарбників у 1942-1943 роках у Краснодоні (нані – Сорокине) Луганської області. Вони поширювали антинацистські листівки, влаштували пожежі на біржі праці, під час якої знищено списки людей, яких мали відправити до Німеччини на примусові роботи, проводили диверсії.
Члени організації були схоплені німецькими військовими і страчені.

З кінця 80-х років минулого сторіччя, коли в СРСР, було проголошено гласність, у публічному просторі почалися дискусії з приводу діяльності цієї організації, повної кількості учасників.

Уздовж алеї перед 116-ю гімназією у Харкові встановлено погруддя деяким найбільш відомим членам підпільної організації: Пилипу Лютікову, Віктору Третякевичу, Івану Земнухову, Уляні Громовій, Івану Туркєнічу, Олегу Кошовому, Любові Шевцовій, Сергію Тюленіну. На початку 1950-х цьому навчальному закладу було присвоєно ім’я “Молодої гвардії”.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові знесуть елемент обеліска «Орлятко», що розташований у парку «Юність» у Холодногірському районі міста. Йдеться про голову у будьонівці на обеліску.