У Харкові демонтують два радянських символи

У двох районах Харкова приберуть радянську символіку. Рішення про демонтаж прийняв сьогодні, 26 липня, виконавчий комітет Харківської міської ради.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міськраді.

Згідно з рішенням буде демонтовано пам’ятний знак Артему, що розташований на прибудинковій території житлового будинку №3 на вул. Морозова в Слобідському районі.

Окрім цього знесуть елемент обеліска «Орлятко», що розташований у парку «Юність» у Холодногірському районі міста. Йдеться про голову у будьонівці на обеліску.

Довідково:

Будьонівка – сукняний шолом із зіркою на лобі, який носили червоноармійці. Назва походить від прізвища одного з перших маршалів Радянського Союзу Семена Будьонного.

З подачі радянських ідеологівЗ подачі радянських ідеологів цей головний убір став опізнавальним знаком героя. Як, наприклад, Орлятко, якого завжди зображували в будьонівці. Орлятко – це збірний образ юного героя-червоноармійця, який віддав своє життя за радянську владу.

Артем – радянський діяч, один з засновників Донецько-Криворізької обласної республіки. Один з організаторів більшовицького збройного повстання у Харкові. Справжнє ім’я діяча Сергєєв Федір Андрійович.

Загинув при загадкових обставинах у 1921 році. Через три роки його ім’ям назвали українське місто Бахмут.

У міськраді відзначили, що  рішення про демонтаж вказаних об’єктів винесено на підставі Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Як повідомляв Харків Times, у Харкові знесли ще два пам’ятники радянських часів, пов’язаних з ідеологією.