Зеленський заявив про звільнення всіх обласних воєнкомів

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

11 серпня Рада національної безпеки і оборони провела спеціальне засідання, на якому розглянула результати перевірок військкоматів. За результатами вирішили звільнити всіх обласних воєнкомів.

Про це Харків Times дізнався з відеозвернення президента Володимира Зеленського, яке він оприлюднив після спеціального засідання РНБО.

Голова держави зазначив, що заслухали доповіді про результати перевірки територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) від директора Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова, голови Служби безпеки Василя Малюка, міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, Генерального прокурора Андрія Костіна, голови Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Новікова та директора Національного антикорупційного бюро Семена Кривоноса.

За ловами президента, що на сьогодні вже відкрито 112 кримінальних проваджень щодо посадовців “військкоматів”, оголошено 33 підозри.

“Звільняємо всіх обласних “воєнкомів”. Керувати цією системою мають люди, які точно знають, що таке війна й чому цинізм та хабарництво в час війни – це державна зрада”, – заявив Зеленський.

Натомість, за його словами, систему комплектування можна довірити тим, хто пройшов фронт і не може бути в окопах, бо втратив здоров’я.

“Реалізувати це рішення повинен головком Залужний. Перед призначеннями нових керівників ТЦК буде перевірка Служби безпеки України”, – додав президент.

Усі звільнені воєнкоми, за словами Зеленського, зможуть “зберегти погони та довести свою гідність” на фронті.

“Але підкреслю: армія не є й ніколи не буде заміною кримінальному покаранню. Посадовці, які переплутали погони й вигоду, точно – під суд”, – додав він.

Також Зеленський анонсував через два тижні спеціальне засідання РНБО, на якому розглянуть діяльність ВЛК.

“Зараз ця система працює негідно. Так, як там ставляться до воїнів, так, як ставляться до своїх завдань… Просто аморально”, – сказав президент.

Цього року в Україні вибухнуло декілька скандалів, пов’язані з керівниками ТЦК. Серед найгучніших – проти Одеського воєнкома Євгена Борисова. Журналісти з’ясували, що його близькі родичі під час повномасштабної війни придбали нерухомість в Іспанії, що коштує мільйони євро. Також родина Борисова має автопарк з елітних автомобілів.

На Закарпатті воєнком, за даними слідчих, змушував солдатів будувати собі маєток, а на Рівненщині – знущався з підлеглого бейсбольною битою.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові воєнком попався на хабарі.