Постраждалий від російської ракети будинок на вул. Свободи можна врятувати – експерти

Фото: Сергій Бобок/Харків Times

Нова експертиза технічного стану будинку по вулиці Свободи, 11/13, який зазнав руйнації через російські ракетні обстріли, показала, що багатоповерхівку можна відремонтувати.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Харківського антикорупційного центру з посиланням на звіт експертів ТОВ “Алдена”.

На підставі висновків першої експертизи, яку проводило експертизи ТОВ “Фаворит експерт”, Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки ХОВА прийняла рішення про демонтаж будинків у самому центрі міста. Однак власники квартир знайшли численні невідповідності у звіті експертів та оскаржили рішення влади.

Згідно з висновками експертів ТОВ “Алдена”, категорія пошкодження будинку – 2.

“Наявні пошкодження несучих та огороджувальних конструкцій (категорій відповідальності конструкцій А та Б), ступінь та характер яких свідчить про необхідність виконання робіт щодо часткового демонтажу частин об’єкта або його окремих конструкцій, підсилення об’єкта або його окремих несучих та огороджувальних конструкцій. Орієнтовний ступінь пошкоджень об’єкта в цілому близько 41-80%”, – йдеться у висновках звіту.

У рекомендаціях йдеться про відновлення шляхом капітального ремонту об’єкта і про те, що ці роботи треба виконати протягом 2023 року.

Окрім великого переліку невідкладних робіт із будівництва та відновлення комунікацій, є й інші рекомендації.

Зокрема, рекомендується у підвалі влаштувати приямки з вікнами. При улаштуванні покрівлі житлового будинку необхідно врахувати наступне:

– забезпечити виходи на покрівлю безпосередньо зі сходових кліток або через горище або по зовнішнім пожежним драбинам;

– виконати утеплення перекриття горища;

– передбачити засоби для провітрювання горищного простору;

– передбачити природне освітлення горищного простору, площа вікон повинна бути не менше 2% площі горищного перекриття будівлі;

– не допускати збільшення існуючих навантажень на несучі будівельні конструкції

– вести постійний нагляд за станом існуючих несучих та огороджувальних конструкцій.

Без проведення невідкладних ремонтних робіт будинок непридатний для використання.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові вирішено демонтувати три будинки у центрі міста, які зазнали руйнації через російські ракетні обстріли. Мова йде про будинок на вулиці Свободи та два – на вулиці Мироносицькій. Мешканці зруйнованих будинків з таким рішенням не погодились та зажадали додаткових експертиз.

Влада Харкова вирішила провести повторну експертизу трьох будинків, які зазнали руйнації через російські ракетні обстріли. Йдеться про будинки на вул. Свободи 11/13, вул. Мироносицькій, 31 та 34.