В поліції розпочали розслідування незаконного демонтажу маєтку на Бурсацькому узвозі

Фото: anticor-kharkiv.org

Слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом незаконних будівельних робіт, що призвели до часткової руйнації старовинного маєтку на Бурсацькому узвозі, 6 у центрі Харкова.

Про це Харків Times повідомили у Нацполіції області.

Розслідування проводиться за ч. 1 ст. 275 (порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд) Кримінального кодексу України.

Також повідомляється, що слідчо оперативна група виїжджала на місце, де відбуваються роботи.

“Поліцією встановлюються всі обставини події”, – йдеться в повідомленні.

Санкція статті, за якою проводиться розслідування, передбачає штраф від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 51 000 грн) або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого. Якщо винуватців встановлять, їм загрожує штраф або виправні роботи.

Нагадаємо, про частковий демонтаж будинку, побудованого у першій половини ХІХ сторіччя широкому загалу стало відомо 22 липня, коли про подію у соцмережі повідомила депутатка Харківської міськради Ірина Гончарова. Вона відвідала будівництво і з побаченого зробила висновок, що роботи, скоріш за все, проводяться незаконно. За її словами, це черговий “нахалстрой” – про це свідчить відсутність інформаційних щитів, те, що будівельники з’являються зрідка. Інколи навідувалися правоохоронці та зупиняли роботи.

Пізніше начальник відділу правового забезпечення Департаменту земельних відносин Катерина Підлісна повідомила, що ТОВ «Лакі Траст», якому належить будівля, проводить роботи незаконно.

Як повідомляв Харків Timesвласником старовинного маєтку на Бурсацькому узвозі, 6, який руйнується через будівельні роботи є фірма “Лакі Траст”. Серед співвласників цієї компанії значиться митрополит Харківський та Богодухівський УПЦ МП Онуфрій (Легкий Олег Володимирович).