У міськраді мають намір звернутися до суду через руйнування маєтку у центрі Харкова

Фото: anticor-kharkiv.org

Будівельні роботи, які призвели до часткової руйнації старовинного маєтку на Бурсацькому узвозі, 6 у центрі Харкова, проводяться незаконно. Міськрада має намір вирішити питання з незаконним демонтажем у судовому порядку та за допомогою правоохоронних органів.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міськраді.

За словами начальника відділу правового забезпечення Департаменту земельних відносин Катерини Підлісної, ТОВ «Лакі Траст», якому належить будівля, не має договору оренди чи права власності на цю земельну ділянку, містобудівні умови забудовник не отримував, як і дозвільні документи на початок виконання будівельних робіт.

«Будівництво було зупинене. Зараз ми бачимо напівзруйновану триповерхову будівлю в історичному центрі Харкова. До правоохоронних органів передані матеріали для вирішення питання щодо відкриття кримінального провадження, а міськрада перевіряє вимоги земельного та містобудівного законодавства, зокрема, вирішується питання про подання відповідного позову до суду. На жаль, власники будівлі на контакт із представниками міської ради не виходили та при зупинці робіт на об’єкті не з’явилися», – зазначила Катерина Підлісна.

Вона повідомила, що будівля хоч і історична, але офіційно не належить до пам’яток архітектури. Тому до Харківської обласної військової адміністрації був надісланий запит з метою з’ясувати, чому цей будинок не внесений до відповідного реєстру.

Чиновниця також запевнила, ніякі роботи не будуть розпочаті, доки не вирішиться питання з кримінальним провадженням та не будуть отримані результати перевірки. За словами Підлісної, контролювати, щоб незаконні роботи не відновилися будуть правоохоронці та фахівці міської ради.

Як повідомляв Харків Times, власником старовинного маєтку на Бурсацькому узвозі, 6, який руйнується через будівельні роботи є фірма “Лакі Траст”. Серед співвласників цієї компанії значиться митрополит Харківський та Богодухівський УПЦ МП Онуфрій (Легкий Олег Володимирович).